Na cestě – rukopisný svitek

rok vydání – 2009
Doporučená cena je 398 Kč

Je známo, že Kerouac se ve své tvorbě snažil o „spontánní psaní“. Legendární je skutečnost, že svůj román Na cestě psal na dlouhý svitek papíru, aby nemusel psaní přerušovat ve chvíli, kdy dopíše na spodní okraj papíru a potřebuje do stroje vložit nový. Díky tomu mohl text doslova vychrlit, nezastavovat se, pokud se nezastavil text sám. Po dokončení se ovšem svitku ujali redaktoři a Kerouacovu spontánní prózu náležitě upravili, osekali, přizpůsobili konvencím a zcenzurovali. Proto se stalo událostí vydání původní, syrové verze, kterou v překladu přinášíme i českému čtenáři.
Svazek doplňuje čtveřice studií amerických badatelů, které se zaměřují na Kerouacovu metodu, historii textu i jeho místo v kontextu americké literatury.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025701706
ISBN 978-80-257-0170-6
Počet stran 390
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 16cm x 24cm
Vydání 2009 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

L.P., Praha nehodnoceno
1. 10. 2009

Překlad...

(...) Knížka a edice je super, ale ten překlad...Pan Popel si očividně myslí, že slang se dá přeložit pražským přízvukem. V tomhle překladu se to opravdu číst nedá, bohužel.

J.K., Praha nehodnoceno
6. 8. 2009

Rukopisný svitek...

(...) Tak to je opravdu bomba. Málem jsem se rozplakal, když jsem si tuto knihu předevčírem koupil. Opravdu úžasné... Text je tištěn na krásný papír, toto se opravdu povedlo!

T., Praha nehodnoceno
14. 7. 2009

Konečně…...

(...) Tak jsme se dočkali, a přemýšlení nad tím, JAKÝ asi byl ten mystický svitek spontánní prózy, můžeme porovnat se skutečností. Překvapilo mne, jak málo se to liší od prvního vydání. ALE - vše je tak, jak jsem si myslel - Jack je Jack, Neal je Dean,Allen je Carlo, atd. A rytmus je daleko lepší, asi takový, jako když si na tu knihu vzpomeneme, opravdu spontánní próza... Jack Kerouac BYL a JE VELIKÝ SPISOVATEL. Mé díky nakladatelství Argo a těším se už nyní na zbývající nevydané knihy Jacka Kerouaca, myslím, že se máme na co těšit!

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné