Muž, který spadl na Zemi

rok vydání – 2021
Doporučená cena je 298 Kč

Muž, který spadl na Zemi je příběhem Thomase Newtona, mimozemského návštěvníka, jenž byl v lidské podobě vyslán na naši planetu, aby zachránil svůj umírající lid. Jako osamělý a křehký cizinec podléhá navzdory svému nadřazenému rozumu plíživým svodům lidské společnosti. Tváří v tvář všudypřítomné pošetilosti, podezřívavosti a zaslepenosti přitom poznává, že se i pozemšťané vydali na cestu k patrně neodvratitelnému sebezničení.
Autor Dámského gambitu a oblíbeného Zpěvu drozda se v českém překladu poprvé představuje ve své nejpopulárnější science fiction. Román Muž, který spadl na Zemi se proslavil především díky vynikajícímu hereckému výkonu Davida Bowieho ve stejnojmenné filmové adaptaci. Jak už to tak ovšem bývá, literární předloha je působivější a právem se dodnes těší postavení stále vydávané žánrové klasiky.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025735510
ISBN 978-80-257-3551-0
Počet stran 192
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 14,5cm x 20,5cm
Vydání 2021 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Recenze v médiích

cbdb.cz

Mimozemšťan vs. metla lidstva, 0:1

(...) Muž, který spadl na Zemi je titul, který není v České republice neznámý. Pokud se k tomu ještě přidá jméno Bowie, některým hned bude jasno. Film z roku 1976, kde si charismatický zpěvák a herec vystřihl roli mimozemšťana, má však i stejnojmennou předlohu, která konečně vychází v českém překladu pod taktovkou nakladatelství Argo.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné
Muž3
muž