Mexikopedie

Abecedář mexické kultury

rok vydání – 2020
Doporučená cena je 598 Kč

27 písmen abecedy, 27 kapitol o mexické gastronomii, historii, umění, lidech a všemožných místních podivnostech. Kniha, která se nečte od začátku do konce, ale každé její prolistování přináší nové chutě, vjemy, pocity a vědomosti. Špetku chilli nevyjímaje.
Mexiko je rozlohou obrovská země, o níž se říká, že jeden život na její poznání nestačí.
Ale proč se o to alespoň nepokusit? Mexikopedie přibližuje v abecedně řazených tématech více či méně známé oblasti mexické kultury, gastronomie, přírody, umění a dějin – od úchvatné rostliny Agáve, přes unikátní indiánské baroko, tajemné oslavy Dušiček, mexickou patronku Pannu Marii Guadalupskou, ikonickou malířku Fridu Kahlo, tajemnou Lacandonskou džungli, migrující motýly monarchy stěhovavé, božská tacos, mexické naháče xoloitzcuintles až po předkolumbovskou šperkařskou metodu ztraceného vosku. A mnoho dalšího. To vše doplněné barevnými ilustracemi a desítkami fotografií.

Autorka, která již několik let v Mexiku žije, čtenářům předkládá autentické zkušenosti, vlastní postřehy a užitečná cestovatelská doporučení včetně řady barevných fotografií ke všem tématům, jimž se v knize věnuje.

Mexikopedie je určena všem, kterým už se Mexiko zvládlo zarýt pod kůži, ale i těm, kteří o jeho návštěvě zatím jen přemýšlejí a hledají poslední pošťouchnutí ke koupi letenky. Potěší však i ty, kteří nejradši cestují třeba jen prstem po mapě a rádi si o cizích krajích čtou. Protože čiré mexické radosti ze života si zaslouží každý z nás.

Bibliografické údaje

EAN 9788025733325
ISBN 978-80-257-3332-5
Počet stran 424
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 16,5cm x 21,5cm
Vydání 2020 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Autorka Eva Kubátová představuje knihu.

Recenze v médiích

fdb.cz/magazin

Kniha, která nevšedním způsobem přibližuje jedinečné Mexiko

(...) Mexikopedie je velice čtivá kniha. A až se dostaneme na poslední stránku, můžeme snadno nabýt pocitu, že už jsme v Mexiku byli a ledacos viděli i okusili. Eva Kubátová stvořila poctivou encyklopedii, ve které není nouze o moudré i vtipné řádky a ve které se také dotkne prakticky všech koutů této čarokrásné středoamerické země.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné