Kavárnička v Kábulu

rok vydání – 2015
Doporučená cena je 298 Kč

Pět žen, pět různých příběhů – a středobodem jejich osudů je malá kavárna v centru Kábulu. Provozuje ji přátelská a veselá Američanka Sunny, která v Afghánistánu nalezne nový domov. Navazuje nová přátelství a snaží se porozumět lidem, jejichž jazyk, prostředí i zvyky jsou většině Zápaďanů neznámé. Postupně si díky svému laskavému srdci a své pohostinnosti získává respekt také u místních obyvatel. Stále si však není ochotna připustit, že země, která je její duši tak blízká, se dokáže tak nevybíravým způsobem chovat k ženám. Snad i proto pomáhá mladé afghánské dívce, kterou tíží tajemství, jež by mohlo obrátit životy všech vzhůru nohama.
Deborah Rodriguezová přináší ve svém debutu jiný obraz Kábulu a jeho obyvatel, než jaký známe z televizních zpráv. Je to příběh o běžném životě běžných lidí, o nezištném přátelství a velké lásce, kterou máme často přímo pod nosem, aniž bychom si to uvědomovali.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025714355
ISBN 978-80-257-1435-5
Počet stran 320
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 14cm x 20,5cm
Vydání 2015 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

3,5 (2x)

Názory
čtenářů

Simona
21. 6. 2015

Zajímavé čtení...

(...) Já jsem zklamaná nebyla. Pět žen - pět osudů - jedna Britka, dvě Američanky a dvě Afgánky, to vše v Kábulu, propleteno tematikou zacházení se ženami a sílícím Talibánem. Nechybí láska na všech frontách, šťastná i nešťastná, bombardování a smrt jedné z hrdinek. Kniha se mi líbila, byla napínavá, i když trochu předvídatelná, ale nevadilo. Co bych vytkla - jakousi naivnost, kdyby nezemřela aspoň ta žurnalistka, už by to bylo přespříliš... Ale pozor - Kavárnička v Kábulu přece není odbornou literaturou, ale zábavným čtením... a stojí za to si ji přečíst.

Marie Šedivá
25. 5. 2015

Nic moc...

(...) Byla jsem knížkou docela zklamaná. Děj mě neupoutal, bylo to celé nějaké rozevláté. Očekávala jsem nějaký příběh, vyprávění zážitků,...No, k knihovně jí rozhodně mít nemusím.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné