Jantarové kukátko (verze s obálkou pro děti)

Jeho temné esence III.

rok vydání – 2007
Doporučená cena je 298 Kč

V třetím dílu fantasy trilogie musí Will nejprve najít Lyru, kterou její matka, krásná paní Coulterová, drží omámenou v odlehlé jeskyni. Jejich společná cesta je pak vede do říše mrtvých, kde se oba setkávají se svými blízkými. Bitva na nebesích vrcholí a Lyra bezděky naplňuje úlohu, k níž byla předurčena. Pak ale ji i Willa čeká nejtěžší rozhodnutí ze všech.

Bibliografické údaje

EAN 9788072039647
ISBN 978-80-7203-964-7
Počet stran 496
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 21cm
Vydání 2007 (2. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Názory
čtenářů

Bl00dsuck3r
7. 3. 2012

Jeho temné esence III – Jantarové kukátko...

(...) Série Jeho temné esence je výborná po všech stránkách - od děje až po jazykové prostředky, jichž autor užívá. Jantarové kukátko se mi z celé série však líbilo nejvíc. Kdo na konci čekal ten náš starý známý "happy end", bude nejspíš velmi zklamán. A musím sám přiznat, že jsem neměl daleko k tomu, aby mi ukápla slza při srdcervoucím rozchodu Lyry a Willa. Většina z vás, kdo si knihu přečte, bude nejspíš u posledních desítek stran brečet a ještě doufat, že se to nějak spraví.
Nicméně na místě samozřejmě také je pochválit Pullmana za vytvoření brilatní fantasy, u které čtenář nepostrádá akci, ani lehké filosování či teologické úvahy. Velmi doporučuji celou sérii, neboť je to skutečný skvost dnešní fantasy literatury.

Anonym nehodnoceno
16. 2. 2009

Jantarové kukátko...

(...) Má to hrozně smutný konec. Přiznám se, brečela jsem! Je moc smutné jak se na konci Will s Lyrou musí navždy rozejít. Poté co jim to Xaphanie řekla jsem pořád doufala že se třeba Will doopravdy narodil v Lyřině světě. Takže i když se to nakonec nestalo všechny tři knížky jsou krásné.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné