Jak jsem vyhrál válku / How I Won The War

rok vydání – 2015
Doporučená cena je 248 Kč

Jde o satirické protiválečné dílo, které se odehrává nejprve ve Velké Británii, poté na severoafrickém válčišti, dále na jižní frontě v Itálii (konkrétně během bitvy o Monte Cassino), v povstaleckém Řecku a nakonec i na západní frontě v nacistickém Německu, to vše během druhé světové války. Hlavní postavou díla je poručík Ernest Goodbody, nešikovný intelektuál, který se shodou příznivých náhod stal důstojníkem britské armády a jako takový se ocitl uprostřed válečného dění postupně hned na několika bojištích druhé světové války. V roce 1967 byla natočena stejnojmenná filmová verze, která je, mimo jiné, zajímavá tím, že zde vystupoval člen skupiny The Beatles, John Lennon. Snímek režíroval Richard Lester.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025714584
Počet stran 465
Jazyk anglickyčesky
Produkt kniha
Vydání 2015 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

hrubyludek@atlas.cz, Praha nehodnoceno
18. 11. 2010

Množství humoru...

(...) Chtěl bych něco říci o knize Patricka Ryana-Jak jsem vyhrál válku. Ten, kdo si knihu pořídil, rozhodně chybu neudělal. Je velmi málo příběhů a vlastně i autorů, kteří by se na 2.světovou válku podívali s takovým množstvím humoru, jako právě Patrick Ryan. V lecčems připomíná kniha Haškova Dobrého vojáka Švejka. Musím říci, že nebyla snad jediná kapitola této knihy, kde bych se alespoň neusmíval. Spíše jsem ale 'řičel' smíchy. Hlavní postava knihy, poručík Goodbody bere válku tak vážně, jak je to jen možné a právě tento jeho vztah k válce je nanejvýš humorný. V některých případech je velmi vynalézavý, ovšem na členy své jednotky rozhodně nemá. Na příkladu jeho jednání a jednání prostých vojáků je absurdnost války i armády nádherně zřetelná a tohle vše dělá z románu nádherné čtení.

Helena Mannová, Frýdek.- Místek nehodnoceno
19. 8. 2008

Výborná...

(...) Jedna s nejlepších knih co jsem četla,prostě anglický voják Švejk.Jak je mi zle hned po ní sáhnu a hned je všechno lepší.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné