Hranice

rok vydání – 2008
Doporučená cena je 298 Kč

Děj Hranice se odehrává na jihu Spojených států a v Mexiku před druhousvětovou válkou. Hlavním tématem je překročení pomyslného prahu dospělosti dvou dospívajících bratrů v sepětí s přírodou, jejími odvěkými rytmy, na pozadí boje dobra a zla. Příběh má silný filosofický náboj, ale dá se číst i jako western - jako příběh synů, kteří se rozhodli pomstít své zavražděné rodiče. Kniha volně navazuje na román Všichni krásní koně a je tak druhou částí tzv. Hraniční trilogie.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025700099
ISBN 978-80-2570-009-9
Počet stran 343
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 12,5cm x 21,7cm
Vydání 2008 (2. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (2x)

Názory
čtenářů

Kubulus,
1. 2. 2009

Cesta která vede přímo do pekel...

(...) McCarthy je nadaný spisovatel se smyslem pro detail a to je přesně to, co se mi na něm právě líbí. Tato kniha toto pravidlo opět potvrzuje a i když se na první pohled zdá, že nepřichází s ničím novým, opak je pravdou. Musím říct, že jsem si toto veledílo vychutnal možná o něco víc než Cestu. Nevím, možná to bylo tím, že Hranice v sobě nese větší poselství o člověku, než dříve jmenovaná Cesta. Mohu pouze doporučit.

Martin, Bratislava nehodnoceno
19. 12. 2008

Čo delí a čo spája...

(...) Hranice je kniha ktorá s Vami zatrasie a prinúti Vás rozmýšľať o tom, čo ste doteraz prežili. Posvieti Vám do vnútra zistíte čo tam naozaj máte.

Snake, Brno
14. 9. 2008

Chce to třetí díl!...

(...) Hranice je kniha, která nejenže s přehledem překonala už tak dost vysokou laťku, kterou nastavili Všichni krásní koně, ale nasadila ještě vyšší. Bohužel se bojím, že po třetím díle už na nás atmosféra pohraniční trilogie nedýchne - každé McCarthyho dílo (tedy z těch, co zatím vyšly česky) je totiž unikátem a nelze tedy srovnávat např. Cestu s Hranicí, nebo dokonce s knihou Tahle země není pro starý. Vypadá to, že McCarthy se každým dílem snaží nabídnout něco nového a píše každou knihu odlišným stylem. Jestli se i zbytek jeho tvorby nese v takovém duchu, má velký potenciál vytvořit si širokou čtenářskou základnu.

Shurale, Praha nehodnoceno
1. 9. 2008

Hranici mám radši...

(...) Tuhle knihu jsem četla v době, kdy tady po McCarthym ještě ani neštěkl pes, tj. před deseti lety. Už v té době to bylo nadšení a údiv, že Argo nevydalo 3.díl trilogie... Hranici mám raději než Cestu. Smutek, smutek, smutek.

Jirka, Východní Čechy nehodnoceno
31. 8. 2008

Opět velmi dobré, ale horší než Cesta...

(...) Mé druhé setkání s Mc Carthym. Opět vysoký standard. Občas skvělá poetika ztraceného světa, občas výborné dialogy a pár super hlášek. Prostě Mc Carthy. Nicméně po neuvěřitelném zážitku z Cesty je tento román o třídu níže.

darkart@email.cz, Praha nehodnoceno
9. 6. 2008

Výborná kniha...

(...) Jako recenze to stačí. Jen bych rád dodal, že Tahle země není pro starý není třetí díl tzv. hraniční trilogie - je jím román Města na planině, který ještě nevyšel.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné