Holubí tunel

Příběhy ze života

rok vydání – 2019
Doporučená cena je 358 Kč

Ani ne tak memoár jako spíše vzpomínání starého přítele, s kterým sedíte nad sklenkou sherry u krbu, a on vám vypráví příběhy ze svého předlouhého života.
Pětaosmdesátiletý autor, vlastním jménem David Cornwell, tu v třiceti osmi kapitolách mluví o své práci pro MI6, o svém otci, který byl špatným tátou, velkým šarmérem a také často vězněným podvodníkem, o svých knihách a jednotlivých událostech, jež je ovlivnily, stejně jako o jednotlivcích, které potkal a jimiž se pak nechal inspirovat pro své literární hrdiny. Po dočtení knihy máme pocit, že jsme pochopili, jak se Cornwell – Le Carré stal jedním z nejuznávanějších a nejplodnějších autorů špionážních románů s naprosto pravděpodobnými zápletkami a motivacemi postav.

„… zářivá pokladnice skvělých příběhů ze života.“ – The Seattle Times

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788025729847
ISBN 978-80-257-2984-7
Počet stran 352
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 14,8cm x 21,6cm
Vydání 2019 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Recenze v médiích

magazin.aktualne.cz

Argo vydává Johna le Carrého, vzpomínky bývalého špiona přeložil Žantovský

(...) Vzpomínkovou knihu někdejšího špiona a později proslulého britského autora špionážních románů Johna le Carrého pod názvem Holubí tunel vydalo nakladatelství Argo. Přeložil ji Michael Žantovský, ředitel Knihovny Václava Havla. Paralelně s tím se na český trh vrací také nejznámější díla autora, jenž minulý měsíc převzal Cenu Olofa Palmeho.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné