Dějiny Sasů

rok vydání – 2016
Doporučená cena je 238 Kč

Widukind z Corvey, saský kronikář a historik 10. století (asi 925–975), sepsal kroniku Res gestae saxonicae sive annalium libri tres (Činy Sasů aneb tři knihy dějin), v níž vylíčil dějiny Sasů od mytických počátků a dobytí nového teritoria až do své současnosti.
Widukind se soustředí hlavně na dobu vlády Jindřicha I. Ptáčníka a Oty I. Velikého a jeho zprávy představují mnohdy jediný dostupný zdroj informací pro některé tehdejší události. Přestože se věnuje především saským reáliím, nalezneme v jeho kronice i zmínky o Čechách. Historické osobnosti Widukind popisuje vesměs pravdivě a dost spolehlivě, události geografi cky a historicky vzdálenější však již většinou opřádá smyšlenkami.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788025717431
ISBN 978-80-257-1743-1
Počet stran 208
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 20,7cm
Vydání 2016 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Názory
čtenářů

Florence
1. 3. 2019

Mně se tahle...

(...) Mně se tahle knížka líbila. Třicetistránková předmluva mi poskytla všechny důležité informace a ty byly napsány srozumnitelně a systematicky. Samotný text Widukinda jsem si po uvedení pak už mohla v klidu užít a nemusela jsem nějak namáhavě přemýšlet, co znamená co, protože právě předmluva se o mnohá vysvětlení postarala. Bylo to krátké a svižné - i když některé části se vlekly trochu více a moc jsem se v nich neorientovala. V Dějinách Sasů jsou zmíněny i interakce s osobami z území českých zemí, takže to pro nás není úplně nevýznamný pramen. Zajímavé mi přišly třeba legendární příběhy ze začátku díla o příchodu Sasů.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné

Další knihy tvůrců titulu

Tento autor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.

Tento překladatel u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.

Tento překladatel u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.