Dějiny lásky

rok vydání – 2006
Doporučená cena je 269 Kč

Román jedné z trojice nejvýraznějších mladých amerických spisovatelů (vedle Davea Eggerse a Jonathana Safrona Foera). Nestává se často, aby teprve druhý román sotva třicetileté ženy budil pozornost měsíce před svým vydáním. Dějiny lásky, osudy hned několika postav zasazené do současného New Yorku a vracející se do doby 2. světové války, nezapřou hořký humor a gradaci napětí točícího se hlavně kolem ztraceného rukopisu – všechny tyto motivy patří k nezaměnitelným poznávacím znamením vytříbeného stylu samotné autorky. Židovští prarodiče Nicole Kraussové pocházeli ze čtyř různých států; Dějiny lásky jsou tedy nejen brilantní verzí amerického přistěhovaleckého příběhu, ale svým rozpětím, inspirací a ambicemi i románem kosmopolitním. Nebo ještě spíše tím, co slibuje titul: dějinami lásky.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072037629
ISBN 80--72-03-7-62--5
Počet stran 257
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 12cm x 20cm
Vydání 2006 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

4,5 (3x)

Názory
čtenářů

Zdeňka Adlerová
23. 2. 2017

Skvělá manželská dvojice...

(...) Tak jako u Kateřiny Tučkové (Vyhnání Gerty Schnirch) jsem byla překvapena zralostí textu týkajícího se reálií, které tyto mladé ženy nemohly zažít, ale přesto dokáží tak působivě popsat. Za zmínku stojí, že manželem Nicol Kraussové je Jonathan Safran Foer, jehož kniha Příšerně nahlas a k nevíře blízko se mi také líbila. A rozhodně si nenechte ujít film Naprosto osvětleno s Elijahem Woodem v hlavní roli, který byl natočen podle Foerova románu.

Virgitt
4. 12. 2013

Krásný jazyk,...

(...) Oceňuji jazyk, moc hezkou formou psáno, 30ti letá autorka se dokáže mistrně vžít do starého člověka. Ovšem nebavil mě podpříběh, nechala bych to jen v jedné rovině. Dějiny lásky v textu jsem přeskákala. Zajímal mě jen hl.hrdina a jeho svět. Určitě se podívám na další titul této autorky, její výraz je úžasný, má určitě velký potenciál být vynikající spisovatelka.

Anonym nehodnoceno
11. 1. 2011

Vendula...

(...) Krásná knížka. Podle názvu a obalu by se dal čekat úplně jiný druh čtení. Nádherně popsané pocity starého člověka... Rozhodně doporučuji!

Corinna, Praha
15. 8. 2007

zajímavý styl...

(...) Nemám ráda klasické romány o lásce, proto mě tahle knížka velmi potěšila. Nejprve mě chytl styl jejího psaní - klokotavý, ubíhající, pádivý, skotačivý. Pokud není dílem autorky, tak překladateli vřelý dík. Já nevidím ani obkoukané motivy ani splasknuté bubliny. Mně se kniha líbila.

mesiba@seznam.cz, Židenice nehodnoceno
13. 2. 2007

Bublina...

(...) Kniha lavíruje mezi uměním a jednoduchým dívčím románem o lásce, bohužel pro mně autorka po nadějném začátku sklouzla do jednoduchých obkoukaných motivů,kniha dokazuje, že kvalitu díla dělá často jen reklama....spisovatelka tak těží z vlny módních románů, které odkazují k něčemu hlubšímu v lidech, k tajemství lásky, .... autorka se zamotala do příběhů, že raději před vysvětlením pointy psala umělecky jen jeden řádek na celou stránku, což mělo odkazovat k další hloubce románu ale tak dokázala svoji amatérskost v literatuře (její odkazy na Borgese a tajemství starých knih jsou upřímně řečeno trapné)...kdo má rád romány a rád si prožije jejich děj, tak rychle prokoukne takovou bublinu...

Silvia, nehodnoceno
18. 12. 2006

Úžasná kniha...

(...) Pripájam sa i ja - kniha je naozaj úžasná. V mojej hitparáde patrí medzi 3 najlepšie knihy, ktoré som kedy čítala. Len ten obal je veľmi zavádzajúci a podľa mňa veľmi škodí. Vyvoláva dojem, že kniha je úplne o niečom inom, a zaváňa lacnotou (ktorú v knihe nenájdete).

knihomol, Praha nehodnoceno
13. 10. 2006

SKVĚLÝ JAZYK...

(...) Jedna z nejlepších knížek, jaké jsem letos četla. Doporučuji a ještě přidávám tip na knížku Prostě spolu od Anny Gavaldy!

Anonym nehodnoceno
10. 10. 2006

Dějiny lásky...

(...) sú najlepšou knihou, akú som kedy čítal - vtipné, nostalgické, ku koncu priam detektívne, neskutočne originálne - proste ako Láska sama... fenomenálny preklad, gratulujem, trochu nepodarený obal nevystihujúci ani náhodou kvalitu textu - ale i tak každopádne ĎAKUJEM !!!

Praha nehodnoceno
1. 8. 2006

Lili...

(...) Výborná věc, úžasně zamotaná, propletená, nedá se přestat číst.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné