Cesta na Mars

postmodemový román

rok vydání – 2002
Doporučená cena je 289 Kč

V rouše vědecko–fantastického příběhu předkládá jeden z montypythonovců své pojednání o smyslu humoru, aby je hned na konkrétním případu přesvědčivě doložil. Carlton je robot, který pracuje pro dva komedianty z 22. století. Jako počítač nerozumí ironii, a přesto se pokouší napsat práci o komice, jejím místě v evoluci, a zda se dá vyléčit. Jeho úkolem je také studovat komiky z konce 20. století (včetně obskurní skupiny Monty Pythonů). Dojde Carlton nakonec k názoru, že nejrychleji se ve vesmíru šíří smích?

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788072034673
ISBN 80--72-03-4-67--7
Počet stran 384
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 11,5cm x 18cm
Vydání 2002 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

4 (2x)

Názory
čtenářů

Kraken (666kraken666@seznam.cz), Ústí nad Labem/Zlín a naomak nehodnoceno
8. 11. 2006

Cesta do hlubin Ericovy duše...

(...) Průměrný obal Vás nesmí odradit od humorného a humor skoumajícího obsahu nápaditostí zapřičiňující jistě i neMonty Pythonovcům břichabol směšného původu. dobrou chuť.

TOP-Tom,
24. 8. 2004

Eric mel na vic…...

(...) Po te, co sem se dostal do stredu deje jsem zjistil, ze nas prof. dejepisu mel pravdu, kdyz rikal, ze recenze se delaji podle prvnich stran knihy... Zacatek je opravdu povedeny, a kdyby v tomto duchu Idle setrval az do konce, jednalo by se o dilo velmi konkurujici Stopari - v tomto nadseni se take napsalo par recenzi. Avsak v pokrocilejsi casti se hustota humoru snizuje a nektere pasaze jsou zcela nepovedene (napr. romanek, ktery proziji ustredni postavy je jakoby napsany dopisovatelem do 'Bravo Girl'). Timto samozrejme nechci delat antireklamu, protoze me za to nikdo neplati. Musim se ovsem zminit o tom, ze humor (ac nepocetny) je skutecne kvalitni.

Anonym nehodnoceno
31. 3. 2003

Vysloveně skvělé...

(...) Jestli máte rádi humor Monty Pythonovců a Stop. průvodce od Douglase je to pro vás povinnost. Skvěle občas perverzní vtipy, ale na to jsme už zviklí.!!

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné