České hrady, zámky a tvrze III.

Jižní Čechy

rok vydání – 2008
Doporučená cena je 998 Kč

Další díl proslulého a sběratelsky ceněného sedmisvazkového díla o českých hradech Böhmens Burgen, Vesten und Bergslösser z poloviny 19. století. Cyklus je uspořádán na rozdíl od původního německého vydání do pěti svazků po jednotlivých krajích. Důraz je kladen na vysokou kvalitu reprodukce nádherných rytin, pro které je toto dílo obzvlášť ceněno. Vedle krátkých charakteristik objektů menšího významu, ať už hrádků plnících strážní funkci (Kunžvart) či tvrzí nižší šlechty, jsou zde obsáhle popsány památky prvořadé důležitosti - Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Landštejn a Zvíkov. Zvláště Jindřichovu Hradci věuje autor z osobních důvodů značnou pozornost, takže pasáže s jeho popisem a dějinami tvoří podstatnou část celého svazku.

  • kniha

Bibliografické údaje

ISBN 978-80-7203-895-4
Počet stran 390
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 24cm x 20cm
Vydání 2008 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

otakar.lohynsky@seznam.cz, Praha nehodnoceno
9. 1. 2009

Výtečná kniha...

(...) Jako předchozí díly i tento je dokladem vynikajíci práce lidí, kteří se o vydání zasloužili. Je opravdu jen málo knih, které svým obsahem člověka opravdu nadchnou. Popisy k panským sídlům jsou určeny i pro laiky a jedná se o velice zajímavé a poučné čtení.

Honza Kolenčík, PRAHA nehodnoceno
22. 7. 2008

Souhlasím,snad se dočkáme letos do vánoc...

(...) Mám oba předchozí svazky, těším se na další,ale bohužel příliž dlouho už čekám(čekáme).Jistě nejsem sám.Je to hodnotná kniha,jak obsahově,tak sběratelsky.Držím palce.

Ota, Praha nehodnoceno
30. 10. 2007

Snad už se letos dočkáme...

(...) Velmi se těším na tuto knihu a byl bych velmi rád, kdyby to letos vyšlo.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné