Černá hra

rok vydání – 2016
Doporučená cena je 398 Kč

Drsný thriller z krvavých devadesátých let líčící dramatické osudy členů podsvětí. Krátce po Sametové revoluci zavládlo ponuré období – smrt nikdy nebyla daleko a dařilo se všem druhům svinstva. V této atmosféře a nových podmínkách se z obyčejných lidí, kteří se snaží vyšvihnout, stávají výpalníci, drogoví dealeři, překupníci zbraní, zločinci v bílých límečcích nebo první mafiánští bossové. Do temné spirály chtě nechtě vtahují i své nejbližší, manželky i děti. Zatímco někteří získávají čím dál větší moc, jiní kráčejí k předčasnému konci. Černá hra je román o násilné epoše a lidech, které tato pohnutá doba spolkla.

Slovenský spisovatel roku 2014 v nejprestižnější anketě Martinus – Kniha roku!

Držitel ocenění nakladatelství Ikar za více než 100 000 prodaných výtisků!

Cena literární kritiky Zlaté pero za román Černá hra!

Drsný thriller z počátku 90. let, který dobu těsně po revoluci zobrazil tak realisticky a nemilosrdně, jak se to v České republice ještě nikomu nepodařilo!

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025717752
ISBN 978-80-257-1775-2
Počet stran 456
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15,8cm x 21cm
Vydání 2016 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Názory
čtenářů

maman1951
26. 11. 2016

Černá hra – krutá hra...

(...) V anotaci je popsána celá dějová linie. Ale co tam chybí, je zdůraznění jak autor bravurně graduje děj. Zpočátku je vše taková mírná polívčička, stranické šarády a hry, ale pak se čtenář dostává do neuvěřitelného víru a musí číst a číst, protože jinak má pocit, že zahyne spolu s hrdiny knihy, když nebude vědět jak to celé dopadne. A dopadne to vesměs špatně, protože všichni hrdinové bez výjimky jsou poznamenaní do budoucna nelítostnou dobou privatizace a podnikání a politiky. Jsem si jistá, že každý tam najde když už ne sebe, tak určitě soustu svých známých a jejich osudů. Ano, přesně tak to bylo a je, to si řekne každý s posledními řádky příběhu. A není to příjemné zjištění.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné