Babička drsňačka

rok vydání – 2013
Doporučená cena je 148 Kč

Britského autora dětských knih Davida Walliamse označují kritici za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Jako první se k českému čtenáři dostává Babička drsňačka. Vypráví se v ní příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních a jedné šíleně troufalé loupeži.

Ben je k smrti otrávený, zase má strávit víkend u babičky: "Vždyť je s ní děsná nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou!" Pěkně tvrdý odsudek z úst nezletilce, jenže to ještě Ben netuší dvě věci: 1) Jeho babička kdysi byla proslulou lupičkou šperků. 2) Celý život kula plán, jak ukradnout korunovační klenoty, a teď potřebuje Benovu pomoc!

Ilustrace

Bibliografické údaje

EAN 9788025709627
Počet stran 250
Jazyk česky
Produkt kniha
Vydání 2013 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (4x)

Názory
čtenářů

Anonym
3. 11. 2021

Úžasná knížka autor...

(...) Úžasná knížka. Autor je mi velice sympatický, doporučuji i ostatní knížky.

Jana nehodnoceno
8. 2. 2019

Knihu jsme se...

(...) Knihu jsme se synem přestali číst asi na straně 40, kdy jsme byli znechuceni neustále a dokola opakovaným rádoby vtipem zakládajícím se na sprostém popisu babičky, která jenom "smrdí, prdí, má nechutnou chlupatou bradu a při chůzi jí kváká zadek". Když už to trvalo 40 stran, řekla jsem dost. Vůbec nechápu kladné recenze a dětem bych to v žádném případě nedoporučila. :-(

Matiášová Iva
30. 11. 2013

Hezky napsané...

(...) Pro děti perfektní a pro dospělé příjemně oddechové a v několika věcech i poučné.

Radka Maierová
14. 2. 2013

Babička...

(...) Včera jsem tuto knihu se synem dočetla, knížka je úžasná a krásně napsaná. Poslední tři kapitoly jsme si utírali slzy navzájem, ale stálo to zato.. Kniha je krásná a určitě ji doporučuji.

wonca
28. 10. 2012

Pro všechny, kteří (ne)mají babičky...

(...) Málokdy se nám doma podaří narazit na knihu, která uspokojí oba syny (10 a 5 let), tuto jsme přečetli společnými silami během tří večerů. Ze začátku to vypadalo na další klišé a rychlovku, která bude založena a zapomenuta, ale díky proměny vnuka, babičky i dalších zúčastněných postav jsem po dočtení cítila velkou úlevnou katarzi (kniha žádný pohádkový závěr nenabízí, sic!) Kniha je výborným mostem, pokud chcete s dětmi mluvit o stáří, nemocech, smrti i jak o tom všem mluvit nebo mlčet...

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné