Babička drsňačka

rok vydání – 2013
Doporučená cena je 148 Kč

Britského autora dětských knih Davida Walliamse označují kritici za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Jako první se k českému čtenáři dostává Babička drsňačka. Vypráví se v ní příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních a jedné šíleně troufalé loupeži.

Ben je k smrti otrávený, zase má strávit víkend u babičky: "Vždyť je s ní děsná nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou!" Pěkně tvrdý odsudek z úst nezletilce, jenže to ještě Ben netuší dvě věci: 1) Jeho babička kdysi byla proslulou lupičkou šperků. 2) Celý život kula plán, jak ukradnout korunovační klenoty, a teď potřebuje Benovu pomoc!

Ilustrace

Bibliografické údaje

EAN 9788025709627
Počet stran 250
Jazyk česky
Produkt kniha
Vydání 2013 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (5x)

Názory
čtenářů

Johana
31. 3. 2022

Knížku pochopí každé...

(...) Knížku pochopí každé dítě, úžasný příběh, nečekaný konec. Pecka. Velmi doporučuji.

Anonym
3. 11. 2021

Úžasná knížka autor...

(...) Úžasná knížka. Autor je mi velice sympatický, doporučuji i ostatní knížky.

Jana nehodnoceno
8. 2. 2019

Knihu jsme se...

(...) Knihu jsme se synem přestali číst asi na straně 40, kdy jsme byli znechuceni neustále a dokola opakovaným rádoby vtipem zakládajícím se na sprostém popisu babičky, která jenom "smrdí, prdí, má nechutnou chlupatou bradu a při chůzi jí kváká zadek". Když už to trvalo 40 stran, řekla jsem dost. Vůbec nechápu kladné recenze a dětem bych to v žádném případě nedoporučila. :-(

Matiášová Iva
30. 11. 2013

Hezky napsané...

(...) Pro děti perfektní a pro dospělé příjemně oddechové a v několika věcech i poučné.

Radka Maierová
14. 2. 2013

Babička...

(...) Včera jsem tuto knihu se synem dočetla, knížka je úžasná a krásně napsaná. Poslední tři kapitoly jsme si utírali slzy navzájem, ale stálo to zato.. Kniha je krásná a určitě ji doporučuji.

wonca
28. 10. 2012

Pro všechny, kteří (ne)mají babičky...

(...) Málokdy se nám doma podaří narazit na knihu, která uspokojí oba syny (10 a 5 let), tuto jsme přečetli společnými silami během tří večerů. Ze začátku to vypadalo na další klišé a rychlovku, která bude založena a zapomenuta, ale díky proměny vnuka, babičky i dalších zúčastněných postav jsem po dočtení cítila velkou úlevnou katarzi (kniha žádný pohádkový závěr nenabízí, sic!) Kniha je výborným mostem, pokud chcete s dětmi mluvit o stáří, nemocech, smrti i jak o tom všem mluvit nebo mlčet...

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné