Babička drsňačka

rok vydání – 2012
Doporučená cena je 288 Kč

Britského autora dětských knih Davida Walliamse označují kritici za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Jako první se k českému čtenáři dostává Babička drsňačka. Vypráví se v ní příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních a jedné šíleně troufalé loupeži.

Ben je k smrti otrávený, zase má strávit víkend u babičky: "Vždyť je s ní děsná nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou!" Pěkně tvrdý odsudek z úst nezletilce, jenže to ještě Ben netuší dvě věci: 1) Jeho babička kdysi byla proslulou lupičkou šperků. 2) Celý život kula plán, jak ukradnout korunovační klenoty, a teď potřebuje Benovu pomoc!

Ilustrace

Bibliografické údaje

EAN 9788025707135
ISBN 978-80-257-0713-5
Počet stran 250
Jazyk česky
Vazba flexi
Produkt kniha
Rozměry 14,5cm x 20cm
Vydání 2012 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (6x)

Názory
čtenářů

Anonym
28. 3. 2023

Kniha je skvělá...

(...) Kniha je skvělá. Když jsem četla, nemohla jsem přestat. Žádnou knihu jsem nepřečetla tak rychle a teď netrpělivě čekám na druhý díl. Jestli nevíte co si přečíst, tak neváhejte!!!!!! 🙂

Anonym
28. 3. 2023

Kniha je skvělá....

(...) Kniha je skvělá. Jsem člověk, který když čte knihu nebo kouká na film, tak to bere že to není opravdové, prostě u toho nebrečím, ale poslední tři kapitoly byli tak dojemné, že jsem i já brečela. Jestli nevíte co číst, doporučuju.

Eli email:
31. 10. 2022

Knížka je skvělá!Je...

(...) Knížka je skvělá! Je v ní super příběh. Přečtěte si ji!👍

Matiášová Iva
30. 11. 2013

Hezky napsané...

(...) Pro děti perfektní a pro dospělé příjemně oddechové a v několika věcech i poučné.

Radka Maierová
14. 2. 2013

Babička...

(...) Včera jsem tuto knihu se synem dočetla, knížka je úžasná a krásně napsaná. Poslední tři kapitoly jsme si utírali slzy navzájem, ale stálo to zato.. Kniha je krásná a určitě ji doporučuji.

wonca
28. 10. 2012

Pro všechny, kteří (ne)mají babičky...

(...) Málokdy se nám doma podaří narazit na knihu, která uspokojí oba syny (10 a 5 let), tuto jsme přečetli společnými silami během tří večerů. Ze začátku to vypadalo na další klišé a rychlovku, která bude založena a zapomenuta, ale díky proměny vnuka, babičky i dalších zúčastněných postav jsem po dočtení cítila velkou úlevnou katarzi (kniha žádný pohádkový závěr nenabízí, sic!) Kniha je výborným mostem, pokud chcete s dětmi mluvit o stáří, nemocech, smrti i jak o tom všem mluvit nebo mlčet...

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné