rok vydání – 2011
Doporučená cena je 248 Kč

Ve svém románu se autor vrací k motivu pouti: tentokrát se vydává na cestu po Transsibiřské magistrále. Putování hrdinů knihy se odvíjí ve znamení symbolu Alef, který pro autora v duchu magické tradice představuje bod, v němž se vše sbíhá a v němž můžeme v jediném okamžiku spatřit vše.
Vizuální videochutnávka

Bibliografické údaje

EAN 9788025704745
ISBN 978-80-257-0474-5
Počet stran 248
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 13,4cm x 20,5cm
Vydání 2011 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

4 (4x)

Recenze v médiích

iLiteratura

Lada Weissová: Zážitky rozeného poutníka v Rusku

(...) Brazilský spisovatel Paulo Coelho se ve své zatím poslední knize vrací k příběhu člověka na cestě za sebou samým. Namísto jeho nejslavnějšího poutníka, pastýře Santiaga, se tentokrát na cestu vydává slavný spisovatel, o jehož totožnosti autor nenechává nikoho na pochybách.

Názory
čtenářů

Anet
17. 6. 2013

Čtivá…...

(...) Momentálně jsem v procesu čtení....za dva dny jsem byla schopna zhltnout půlku knihy. Je velmi čtivá a jsem zvědavá, jak to vše nakonec dopadne. Líbí se mi styl, jakým Paulo píše - to je velmi chytlavé čtení a vtáhne čtenáře do děje! Paráda...mám pocit, že vždy cestuji společně s autorem a to díky jeho literárním dovednostem!

sibiřanka
7. 2. 2012

Několikrát vylouhovaný příběh...

(...) Coelho dělá čaj z několikrát použitého sáčku. Do Alefu aspoň přihodil kostku cukru - příběh není taková blbost, jako byl Záhir, a pár nových střípků myšlenek se tu najde.

keonax
5. 1. 2012

Smíšené pocity...

(...) Tak, není to Poutník ani Alchymnista, ale číst se to dá. Chyběla mi tam silnější pointa, pozvánka na setkání s Putinem mi nepřijde jako ten nejvhodnější závěr pro tak duchovní knihu. Ale za přečtení to určitě stojí.

Zuzka
11. 10. 2011

Překlep?...

(...) Nevím, zdali se jedná o překlep a nebo kniha Alef je ve slovenském vydání, v kterém jsem ji četla, jiná než v českém ;) , protože není o pouti do Jeruzaléma, ale o cestě vlakem transibirskou magistrálou do Vladivostoku. Jinak je Alef, po velkém zklamání z knihy "Vítěz je sám" zadostučiněním.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné