Mimochodem

rok vydání – 31. 3. 2021
Doporučená cena není stanovena

Slavný režisér, komik, herec a spisovatel ve svých pamětech nic neskrývá a jeho pohled na vlastní bouřlivé životní osudy nepostrádá humor. Popisuje své dětství v Brooklynu; jak získával autorské ostruhy, když za dřevních časů televize po boku slavných komiků psal pro oblíbenou varietní show Sida Caesara; vypráví, jak se předtím, než dosáhl úspěchu a uznání, těžce protloukal jako komik na standupových pódiích. Svým šťavnatým vypravěčským stylem vykládá o tom, jak posléze přeběhl k fi lmu, provede nás celou svou dlouhou režisérskou kariérou, od komediálního debutu Seber prachy a zmiz přes klasické filmy jako Annie Hallová či Manhattan až po poslední snímky.
Průběžně se přitom vyjadřuje ke svým manželstvím, láskám a velkým přátelstvím, mluví o jazzu, o knihách a divadelních hrách, které za více než půlstoletí napsal. Dozvíme se o jeho démonech, o jeho omylech i o tom, nač je hrdý, o lidech, které miloval, s nimiž pracoval a od nichž se zároveň mnohému naučil.

Dlouho očekávané a nesmírně poutavé paměti jednoho z největších režisérů dneška.

Máme před sebou upřímný, zábavný, skvěle podaný a bohatý životopis složitého umělce, který patří mezi nejlepší režiséry naší doby.

  • kniha

Bibliografické údaje

Jazyk česky
Produkt kniha
Vydání 31. 3. 2021
Nakladatel Argo

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné