Velký knižní čtvrtek – jaro 2023

Velký knižní čtvrtek_logo

 

23. března začíná jarní Velký knižní čtvrtek. Více o jednotlivých titulech nakladatelství Argo se dočtete níže a koupit si je můžete na e-shopu Kosmas.

Putinova válka

Putinova válka

Ukrajinská kronika zpravodajů ČT

Desítka zpravodajů ČT sepsala unikátní válečnou kroniku největšího evropského konfliktu od 2. sv. války. Jejich osobní svědectví nabízejí autentický obraz všech důležitých fází ruské agrese. Kniha je doplněna dramatickými fotografiemi kameramanů ČT.

Novotný_Proč alláh

 

Pavel Pawluscha Novotný

Proč Alláh stvořil kalašnikov

Reportáže z válek, mešit i bazarů od novináře, který už léta cestuje na Blízký východ i do Asie. Píše třeba o arabském jaru v Egyptě, o škole, kde podle legendy studoval zakladatel Tálibánu, izraelských veteránech i o interview s mluvčím Hamásu.

Kubátová_Mexikopedie 2

Eva Kubátová

Mexikopedie 2

Mexikopedická jízda ostřejší než chilli pokračuje! Ve 27 kapitolách druhého dílu Mexikopedie: abecedáře mexické kultury poznáme další podivuhodná městečka, navštívíme hudebníky mariachis, ochutnáme ta nejpálivější chilli a spousty dalšího.

Hůlová_Nejvyšší karta

 

Petra Hůlová

Nejvyšší karta

Skandální odhalení, nebo mystifikace? Provokace, nebo skutečnost? Autobiografie, nebo fikce? Spisovatelka Sylvie Novak se na prahu padesátky ohlíží za svou úspěšnou kariérou angažované autorky a reflektuje svůj komplikovaný osobní život.

Kulich_Devět křížů

Roman Kulich

Devět křížů

Přeložil Robert Pilch

Je víkend a Adam, Veronika a jejich dvě děti vyráží na výlet do zoo. V autě panuje napětí, které se daří rozptýlit aspoň vyprávěním napínavého příběhu z dávné minulosti. Proč stojí u dálnice devět křížů? A je to všechno pravda? Co všechno? Všechno!