Svět knihy Praha – pátek

Kdy?
Pátek 24. Září 2021, 19:00
Kde?
Výstaviště Holešovice
15.00 – 15.50
Autorský sál
Lenka Horňáková – Civade: Symfonie o novém světě
Autorka Lenka Horňáková – Civade společně s tajemníkem Federace židovských obcí Tomášem Krausem představí román Symfonie o novém světě, ale také osobnost Vladimíra Vochoče, jenž dokázal na počátku 2. světové války zachránit stovky lidských životů.
 
16.00
Levé křídlo, L407
Lenka Horňáková-Civade - autogramiáda
 
17.00 – 17.50
Autorský sál
Tom Lanoye: Třetí svatba
Jeden z nejčtenějších a nejoceňovanějších vlámských spisovatelů představí vtipnou a stereotypy bořící knihu Třetí svatba. Autor v ní svým bravurním, komickým i podmanivým stylem vykresluje problematiku evropského přistěhovalectví.
 
17.00 – 17.50
Fantasy & sci-fi
Edice Fantastika nakladatelství Argo
Edice přináší to nejlepší ze světové i domácí sci-fi a fantasy. V posledních letech se přidává edice Argomiks, která se zaměřuje na svět komiksových bublin. Martin Šust a Richard Klíčník vás seznámí s aktuálními plány.
 
18.00
Levé křídlo, L407   
Tom Lanoye - autogramiáda
 
19.00 – 20.50
Ateliér Evropa
Skandinávský literární večer
Skandinávský dům pořádá již tradiční besedu se severskými hosty veletrhu. Večer bude rozdělen na dvě části - v první spolu budou debatovat Patrik Svensson a Mikko Heikkinen, ve druhé Anne Cathrine Bomann a Gunstein Bakke.
 
19.00 – 19.50
Velký sál
Kultivovaný jazyk
Zuzana Říhová a David Mitchell promluví o smyslu literatury, o roli příběhů, mýtů, pohádek i tradic předávaných vyprávění v našich každodenních životech. A zamyslí se nad významem péče o kultivovaný jazyk.

20.00 – 20.50
Literární sál
Jakub Hussar: 0 Tu. Velký příběh o strastiplné cestě
Povídání o dvoudílném eposu 0 Tu, jež díky své autenticitě i unikátní směsici žánrů vystoupil ze škatulky vědecko-fantastické literatury, o vzniku coraabské mytologie i autorových smělých plánech do budoucna.