Marka Míková na festivalu Krásný ztráty

Kdy?
Sobota 12. srpna 2023, 13:00
Kde?
Festival Krásný ztráty, Všetice

Kosmas a Argo jedou letos na letní festival Krásný ztráty ve dnech 11. a 12. 8. Cílem festivalu na malebném statku ve středočeských Všeticích je pohoda a jeden z nejhezčích hudebních letních víkendů, který si společně s diváky a hudebníky pořádně užijeme. Kromě našich příspěvků do nehudebního programu, které zajistí Ondřej Štindl a Marka Míková, se můžete těšit na Michala Prokopa & Framus Five, Monkey Business, Vlastu Redla & AG Flek, bráchu Micka Jaggera Chrise, Prago Union a mnoho dalších.

O 2 x 2 lístky na letošní festival si můžete zasoutěžit na FB Kosmas.cz do úterý 8. 8. 2023.

 

Hrajeme si s knihami s Markou Míkovou

12. 8. 2023 ve 13.00

Hudebnice, herečka a spisovatelka dětských knih Marka Míková si pro děti připraví program, v němž se prolíná literatura a divadelní představení.

Marka Míková je spisovatelka, divadelnice, hudebnice a spoluautorka projektu Loutky v nemocnici. Vystudovala DAMU, loutkářství, obor režie a dramaturgie. Je autorkou skoro dvou desítek knih, v Argu vyšly Mrakodrapy (2012), Škvíry (2014), Jonáš spěchá domů (2015, podle námětu výtvarníka Radoslava Valeše), Pán a vrabec (2017) a Kabát a kabelka (2021). Posledně jmenovaná kniha obdržela Magnesii Literu. Kromě toho má Míková na svém kontě ještě další čtyři nominace na tutéž cenu. Škvíry získaly Zlatou stuhu za ilustrace Terezy Ščerbové.