Eva Grestenbergerová: Na divokém venkově – křest knihy

Kdy?
Sobota 26. listopadu 2022, 17:30
Kde?
Kavárna Bo asi, 28. října 2660/159, Ostrava - Mariánské Hory

Eva Grestenbergerová (* 1993) vystudovala psychologii a zootechniku. Osm let se věnovala plně sportu. Její první knihou byl dystopický román Zlo je rodu mužského. Následovala populárně naučná publikace Zvířata jsou k sežrání o psychologii karnismu a veganství. Také se autorsky podílela na publikaci Nesvoboda zaměřené na práva zvířat. Kromě knih se zabývá právě zvířaty. Přestože se satirou koketovala odjakživa, Na divokém venkově je její první čistě humoristická kniha.

Na divokém venkově

Doktorandka Malvína Velehorská musí kvůli neblahému duševnímu stavu přerušit studium na Oxfordu a vrátit se domů na severní Moravu. Tam na ni čeká svérázná rodina – otec je politik, matka fanynka Karla Gotta s autistickými sklony, prarodiče chorobně šetrní katolíci a bratranec příležitostný alkoholik. Motivy zahrnující komunální politiku, paletu lidových veselic od hodů po hokej, výuku řízení auta nebo soužití s dětmi staví Malvínu do centra bizarně komických situací.
Kniha nepřináší vůbec žádné morální ponaučení, zato se ale třeba dozvíte, jak pít slivovici naprosto chlapsky, jestli jsou zemědělští inženýři skuteční inženýři, proč politici nosí pod sakem toaletní papír nebo že fretky vlastní samí frigidní lidé.