Svědectví je Kniha roku a právě jsme ji dotiskli

atw

Je to letos prapodivný rok. Vyhlášení soutěží a anket probíhají kdesi v skrytu, pár z nás si všimne on-line přenosu a někteří mají dokonce ještě i sílu se na něj podívat. To například nedoporučujeme – ani ze záznamu – u kdysi význačné Akademie Science Fiction, Hororu a Fantasy, která namísto slibovaného rozmachu v současnosti zpívá (a to pěkně falešně) svou labutí píseň.

Jsme si jisti, že ani organizátoři ankety Kniha roku, kterou pořádá nadační fond Čtení tě mění společně s Luxorem a Knižním klubem, si druhý ročník nepředstavovali tak, jak letos proběhl. Každopádně – včera k nám (určitě po mnoha peripetiích) doputovala moc hezká cena, kterou vidíte na fotografii. Moc za ni děkujeme, Margaret Atwoodová si ji bez nejmenších pochyb zaslouží, její pokračování Příběhu služebnice s názvem Svědectví je skutečně ohromující čtení.

Že vás kniha baví, víme jistě, protože právě včera, v den doručení skleněného knižního objektu, vyšel také dotisk Svědectví. Takže pokud jste se ještě nestačili vypravit znovu po letech do Gileádu, stačí zaběhnout do knihkupectví a o Vánocích můžete vyrazit.

(Pokud by zrovna Gileád nebyla vaše oblíbená destinace, můžete si nechat stejnou anketou doporučit třeba Gondolin… Tolkienova kniha Pád Gondolinu z naší produkce totiž skončila ve stejné anketě na třetím místě.)