Spálí hněv draků i vás? Nová sága ve vaší knihovničce

Hněv draků

Přinášíme románovou řadu, která sbírá superlativní hodnocení čtenářů. Hněv draků začal psát autor pro vlastního syna – že se z něj stane takový hit, netušil.

Národ Omehijců věří, že jsou národem Vyvolených, Bohyní požehnaných, a jak už to tak v podobných případech bývá, považují to za dostatečné oprávnění k tomu, aby se k bezbožným, původním obyvatelům Xiddského poloostrova chovali s neobyčejnou krutostí. Ostatně ta není vyhrazena pouze jim, členové šlechty se podobně nevybíravě chovají i vůči poddaným a zotročeným.

Stovky let trvající válka proti bezbožným Xiddáncům činí ze všech mužů bojovníky a z těch, co bojovat odmítnou, otroky. V boji však obyčejní lidé nemají příliš velké šance přežít, mnohem důležitější jsou rozběsnění ingonyamové, svaly se ježící, magií zesílení berserkové. A když se situace jeví beznadějnou, vždy jsou tu v záloze oheň chrlící draci, jimž neodolá nic a nikdo.

Mladík Tau přes veškerý výcvik hluboko v nitru odmítá zemřít v pro něj nesmyslném boji. Touží po nalezení východiska, jež by mu dovolilo žít v poklidu se svou vyvolenou. Do jeho života však nečekaně zasáhne tragédie, po které mu v srdci zůstane pouze touha po pomstě, skálopevné odhodlání jí dosáhnout a spalující dračí hněv. Své touze obětuje vše, nekonečnou bolest a snad i svou příčetnost.

Kanadský spisovatel Evan Winter publikoval román Hněv draků v roce 2017 vlastním nákladem. Nadšené ohlasy mu brzy vynesly smlouvu s nakladatelstvím Orbit, v níž se zavázal upravit úvodní série Žár a napsat k němu další tři knižní pokračování. O dva roky později se tak už pod hlavičkou Orbitu objevil Hněv draků na knižních pultech znovu a zrodil se nový fantasy fenomén.

Krutý svět Omehijců byl inspirován zážitky z autorova dětství, které zčásti prožil v Zambii, poblíž oblasti obývané jeho dávnými předky, Xhosy. Africká mytologie vtiskla románovému debutu originalitu, která jinak poměrně přímočarou a čistě zábavnou fantasy bezpečně odlišila od konkurence. Těch více než pět set stránek většině čtenářů nezabere víc než jen pár dnů času a po zavření knihy takřka každý okamžitě zatouží pokračovat. A proto také plánujeme druhý svazek série, Plameny pomsty, už na přelom srpna a září tohoto roku. Autor nás navíc ujistil, že práce na třetím, předposledním svazku probíhají bez větších problémů a vydání originálu v roce 2023 by nemělo být ohroženo. Věříme, že české vydání Pána démonů bude i díky spolehlivému překladateli Milanu Pohlovi následovat velmi brzy po tom anglickém.