Redaktoři Arga na dvorečku představují knihy za každého počasí

Zatím to šlo, natáčení se vždy trefilo do chvíle, kdy nepršelo. Ale bude sněžit. Bude mráz. A my zkrátka točíme za každého počasí, stejně jako za každého počasí vydáváme knihy.

Současná situace není veselá. Pro nikoho. Ale zatímco na jaře nás čekala vidina příjemného léta, teď můžeme pouze citovat George R. R. Martina a rod Starků: „Zima se blíží.“ Ale pryč s tím defétismem. Knihy sice vycházejí „do zdi“, ale vycházejí. Knihy jsou poslední kultura, která zbyla. Divadla neotevřou do Vánoc, do kina se dostaneme jen přes monitory počítačů, na výstavy můžeme také zapomenout…

Naštěstí takřka každá kniha v sobě ukrývá celý svět, který mohou čtenáři prostřednictvím jejího autora objevovat. Jenže knih je tak nějak moc. Pokud si kladete otázku „Co číst?“, budou se vám na ni snažit odpovědět naši redaktoři, kterým teď, v době virové, přibyla další pracovní povinnost.

Opravdu to nedělají nadšeně. Většina redaktorů jsou introverti, kteří se narodili pro jediné svítící světlo v jinak spícím domě, a nikoli pro rampy s reflektory. Jsou to lidé nejspokojenější s knihou v jakékoli podobě. Vystavení oku kamery je pro ně výlet hodně daleko z komfortní zóny. Ale protože se s jejich prací nemůžete seznámit v knihkupectví, je video z dvorečku v současné chvíli jeden z mála prostředků, jak se s vámi spojit.

Seznam všech doposud odvysílaných videí naleznete ZDE:.

Budeme moc rádi, když se budete dívat. Videa mají mít nejdéle minutu a v každém z nich vám představíme skvělou knížku (někdy i víc). Věříme, že vás náš nový formát bude bavit. A doufáme, že brzy otevřou knihkupectví. Do té doby vás bude čekat každý všední den večer jedno video z legendárního dvorečku Arga na našem Facebooku.