První kniha Dana Browna pro děti vychází česky 15. října

Divoká symfonie, první kniha Dana Browna pro děti, vyšla ve Spojených státech amerických 1. září 2020, český překlad následuje 15. října. Hravé básničky o zvířatech jsou netradičně doprovázeny symfonií, kterou Dan Brown věnující se celoživotně hudbě také napsal. Knížka se tak dá číst klasicky nebo s doprovodem autorovy orchestrální skladby, v níž zaznívají pasáže věnované jednotlivým zvířátkům. Umožňuje to interaktivní aplikace pro chytré telefony. Ochutnávka hudby a pohledy do zákulisí vzniku knížky jsou momentálně k mání na wildsymphony.com.

Divoká symfonie (předprodej zahájen) představuje mimořádně zábavný čtenářský zážitek nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče! Bohatě ilustrovaná kniha složena z půvabných, hravých básniček, v nichž Maestro Myšák se svou věrnou taktovkou seznamuje čtenáře se svými zvířecími kamarády, od gepardů a klokanů až po slony a velryby. Každá dvojstrana je věnována jinému zvířátku a formuluje ponaučení do života, které se může stát podnětem k rozhovorům na téma soucitu, trpělivosti, úcty a sebedůvěry, prožívání přítomnosti, života beze spěchu nebo toho, jak důležité je přátelství. Ilustrace Susan Batoriové dodávají knize humor přístupný dětskému čtenáři, a navíc se pro zvídavé čtenáře všech věkových kategorií se v kulisách propracovaných obrázků skrývají různé rébusy.

Nesmírně rád vyprávím, a ve svých románech se vždycky snažím propojovat různá témata,“ říká Dan Brown. „V případě Divoké symfonie jsem na těchto základech s ohromným potěšením vytvořil mnohovrstevnatý zážitek v pravém slova smyslu, protože jsem použil tři různé jazyky zároveň – výtvarno, hudbu a poezii. Tak jako se opera snaží zaujmout diváky bohatou výpravou, dramatickou hudbou a lyrickým dějem, pokouší se Divoká symfonie vtáhnout čtenáře do hostiny pro oči, uši a mysl.

Děti a dospělí si nadčasovou publikaci mohou vychutnat jak formou tradičního čtení, tak i s doprovodem autorových orchestrálních skladeb věnovaných jednotlivých zvířátkům. Umožňuje to interaktivní aplikace pro chytré telefony: stačí namířit fotoaparát mobilního zařízení na dotyčnou stránku, a pomocí rozšířené reality si můžete příslušnou skladbu hned poslechnout. V okamžiku vydání bude aplikace s doprovodnou hudbou volně ke stažení na webových stránkách a prostřednictvím QR kódu přímo v knize.

Dan Brown, který se hudbě věnuje celý život, se nechal inspirovat jak klasickými hudebními díly pro děti, jako je Péťa a vlk, tak obrázkovými knížkami, které četl v dětství. V Divoké symfonii propojuje hudbu a text pro novou generaci malých čtenářů a snaží se jim své dílo zatraktivnit prostřednictvím využití nejnovějších technologií.

Dani Valladaresová, redaktorka amerického vydání knihy, konstatovala: „Okamžitě mi bylo jasné, že Divoká symfonie je mnohem víc než jen dětská knížka: je přirozeně laskavá a plná hravého ducha, který je dětem tak vlastní. Tahle kniha je výjimečná z mnoha důvodů, ale jeden mi je obzvlášť blízký. Náš Maestro Myšák totiž nikdy neztrácí ze zřetele to, co je doopravdy důležité: že nás všechny propojuje láska k ostatním i k sobě samotným. Stává se tak naším vnitřním hlasem, který nás neustále nabádá k prožívání přítomné chvíle. Moc mě těší, že budeme moci Divokou symfonii čtenářům zprostředkovat a že na jejich tvářích vyloudí právě takové úsměvy, jako vyloudila na těch našich.“

Ze spolupráce s Danem Brownem je nadšený i Bob Lord, hudební producent Divoké symfonie: „V Divoké symfonii se tradice s technologiemi propojují způsobem pro Dana Browna naprosto typickým. Koncertní síně volají po nové klasice a Divoká symfonie je svěžím a temperamentním zážitkem pro děti i rodiče.“

Datum světové premiéry koncertního provedení Divoké symfonie bude brzy oznámeno. Následovat budou další koncerty v desítkách zemí po celém světě – včetně Česka.

Dan Brown je autorem mnoha mezinárodních bestsellerů; jeho knih se prodalo přes 220 milionů výtisků. Je absolventem Amherst College a Phillips Exeter Academy, kde také učil angličtinu, než se začal naplno věnovat psaní. Žije v Nové Anglii. Můžete ho sledovat na danbrown.com a @authordanbrown. V současné době pracuje na dalším napínavém dobrodružství Roberta Langdona.

Susan Batoriová je maďarská ilustrátorka, grafická designérka a osoba trpící závislostí na tvorbě kreslených postaviček. Studovala grafický design na Maďarské akademii výtvarných umění v Budapešti.