Program nakladatelství Argo na knižním veletrhu Svět knihy Praha 2023

svět knihy 2022

Připravili jsme pro vás:

25% slevu na knihy

zajímavé pořady

autogramiády s autory

 

Čtvrtek 11. 5.
Autorský sál, 17:00
Ben Aaronovitch poprvé na festivalu Svět knihy Praha
Populární britský spisovatel, který se proslavil svou knižní řadou „Řeky Londýna“, se po několika letech opět sejde se svými četnými českými fanoušky. Pokud vás zajímá, co bude dál s Peterem Grantem a ostatními hrdiny jeho knih, přijďte.

Čtvrtek 11. 5.
Stánek Argo KE202, 18:00
Ben Aaronovitch – autogramiáda

Pátek 12. 5.
Ateliér Jahoda, 12:00
Naučte se vnímat svoje vlastní Záludnosti těla
Občas si tělo dělá, co chce. Škytá, chrápe, svědí, nebo chytne křeč. Holčička Pěva se ptá víly Mžitky, co se v takových chvílích děje. A vy se to také dozvíte od autorek Barbory Klárové, Kristýny Plíhalové a Martiny Kupsové.

Pátek 12. 5.
Stánek Argo KE202, 13:00
Barbora Klárová, Kristýna Plíhalová, Martina Kupsová (Záludnosti těla) – autogramiáda 

Pátek  12. 5.
Pen klubovna, 14:00
Jindřich Vacek: Tři muži na Titaniku
Píše se 10. duben 1912 a z přístavu v Southamptonu vyplouvá na svou první a poslední plavbu Titanic, na jehož palubě se nachází britský policejní detektiv Sanders, který se pokouší identifikovat hledaného zločince.

Pátek 12. 5.
Autorský sál, 15:00
Proč Alláh stvořil kalašnikov?
Pavel Novotný zvaný Pawluscha už léta cestuje jako novinář na Blízký východ i do Asie. Své znalosti zúročil v knize Proč Alláh stvořil kalašnikov. Kdy se smějí tálibánci a jak to, že židé rozjeli byznys s americkým sexuálním symbolem (Kim Kardashian)?

Pátek 12. 5.
Stánek Argo KE202, 16:00
Pavel Pawluscha Novotný – autogramiáda

Pátek 12. 5.
Stánek ČT KC009, 16:30
Putinova válka
Válečná kronika zpravodajů České televize přinášející osobní svědectví o dění v zemi napadené ruským agresorem. Autoři: David Borek, Václav Černohorský, Martin Jonáš, Michal Kubal, David Miřejovský, Andreas Papadopulos, Pavel Polák, Karel Rožánek, Jakub Szántó, Jan Šilhan.

Pátek 12. 5.
Velký sál, 17:00
Serhij Žadan: Internát
Válečný román od jednoho z nejdůležitějších tvůrců v současné Evropě a držitele Mírové ceny německých knihkupců 2022. Serhij Žadan v románu Internát reflektuje válku v Donbasu v roce 2014. Sugestivní příběh učitele, který uprostřed válečné vřavy vyzvedává svého synovce z internátu, je apokalyptickou vizí ukrajinského pohraničí ohroženého Ruskem.

Pátek 12. 5.
Autorský sál, 17:00
!!! Program zrušen !!!   České hrady a zámky Františka Alexandra Hebera  
Historik Jiří Úlovec společně se svými kolegy představí dlouholetý ediční počin nakladatelství Argo – vydávání díla F. A. Hebera České hrady, zámky a tvrze, který se letos završí vydáním pátého svazku věnovaného Východním Čechám.

Pátek 12. 5
Stánek Argo KE202, 17:00
!!! Program zrušen !!!Rob Wilkins (Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou) – autogramiáda

Pátek 12. 5.
Sál sci-fi, 17:00
Edice Fantastika a Argomiks
Překladová fantastika u nás jen kvete a každý měsíc vychází celá řada atraktivních titulů. Zkusme si společně představit to nejzajímavější ze zbytku roku 2023 včetně dosud neohlášených titulů.

Pátek 12. 5.
Literární sál, 18:00
!!! Program zrušen !!! Osobní asistent Terryho Pratchetta k vašim službám
Rob Wilkins znal autora „Zeměplochy“ jako nikdo jiný na světě. Trávil s ním tisíce hodin, pomáhal mu vymýšlet nové příběhy a staral se o něj během trpkého konce. Napsal o tom skvělou knihu, kterou přijíždí představit českému obecenstvu.

Pátek 12. 5.
Stánek Argo KE 202, 18:00
Serhij Žadan (Internát) – autogramiáda

Sobota 13. 5.
Literární salon, 11:00
Hledání rodinné historie
Jak se vypořádat s rodinnou historií, o které se doma nemluví? Alice Horáčková, Veronika Jonášová a australský spisovatel s českými kořeny Bram Presser vetkli rodinné osudy do svých románů Rozpůlený dům, Ada a Hrst hlíny.

Sobota 13. 5.
Pen klubovna, 11:00
Václava Jandečková: Akce Kámen
Badatelka Společnosti pro výzkum zločinů komunismu společně s kreslířem Michalem Kociánem připravila komiksovou knihu, která populárně-naučnou formou přibližuje téma komunistických zločinů.

Sobota 13. 5.
Autorský sál, 12:00
S Františkem Šmehlíkem o Šelmě
František Šmehlík letos získal cenu Magnesia Litera za detektivku. Oproti prvotině Slyšet jeleny zpívat, která stála samostatně, je oceněná Šelma teprve prvním dílem plánované série. Jak se mu psala? Co bude dál? Ukázku z knihy přečte Kajetán Písařovic.

Sobota 13. 5.
Stánek Argo KE202, 12:00
Alice Horáčková (Rozpůlený dům), Veronika Jonášová (Ada) a Bram Presser (Hrst hlíny) – autogramiáda

Sobota 13. 5.
Stánek Argo KE202, 12:00
Václava Jandečková a Michal Kocián (Akce Kámen) – autogramiáda

Sobota 13. 5.
Autorský sál, 13:00
Reportéři ČT ve válce
Ráno 24. února 2022 se svět změnil. Ruská vojska vtrhla na Ukrajinu s cílem dobýt rozsáhlá území a násilím svrhnout její demokraticky zvolenou vládu. Reportéři ČT byli celou dobu na místě a sepsali kroniku prvního roku války: Putinova válka.

Sobota 13. 5.
Stánek Argo KE202, 13:00
František Šmehlík (Šelma) – autogramiáda

Sobota 13. 5.
Stánek Argo KE 202, 14:00
Reportéři ČT, autoři knihy Putinova válka – autogramiáda

Sobota 13. 5.
Sál Rosteme s knihou, 14:00
Horory v básních pro děti konečně na trhu!
Tomáš Peřina napsal sbírku básní pro děti a poťouchlé dospělé, jakou jste ještě nečetli. Upíři – jistě. Frankenstein – ano! Dokonce brokolice! Spektakulární ilustrace knize dodal František Skála. Pojďte se sejít s oběma autory a dozvědět se víc.

Sobota 13. 5.
Stánek Argo KE202, 15:00
Tomáš Peřina a František Skála (Tam uvnitř něco je) – autogramiáda

Sobota 13. 5.
Autorský sál, 16:00
Z Čech až do Mexika a Koreje a zase zpátky
Eva Kubátová i Kateřina Kang odjely během studií do cizí země, která si je získala natolik, že svou lásku přenesly do knih. Čím si je Mexiko a Korea získaly? Co by poradily někomu, kdo se tam chce podívat? A jak funguje soužití s Mexičanem a Korejcem?

Sobota 13. 5.
Stánek Argo KE202, 16:00
Neformální setkání českých a slovenských autorů na stánku Arga
Účast potvrdili Lenka Elbe, Klára Teršová, Petra Braunová, Vilma Kadlečková, Klára Svobodová, Lucie Vaňková, Miloš Urban, Petr Sagitarius, Marek Technik a Roman Kulich. Všichni budou zájemcům podepisovat knihy, odpovídat na všetečné otázky, i se se čtenáři fotit.

Sobota 13. 5.
Stánek Francouzský institut KB004, 16:00
Denis Dumoulin: Mezi českým lvem a helvétským křížem – autogramiáda
Víte, že se T. G. Masaryk o Československu poprvé oficiálně zmínil v Ženevě a v Curychu? A že Švýcarsko pomáhalo disidentským spisovatelům za komunismu? To a více se dozvíte v publikaci o společné česko-švýcarské historii.

Sobota 13. 5.
Stánek Argo KE202, 17:00
Eva Kubátová (Mexikopedie) a Kateřina Kang (Kateřina v říši kimči) – autogramiáda

Sobota 13. 5.
Stánek Argo KE202, 17:00
!!! ZRUŠENO PRO NEMOC AUTORA !!!  Robert Fulghum – autogramiáda 

Sobota 13. 5.
Ateliér Evropa, 18:00
Existuje evropská literatura?
Cestují její hlasy a témata po schengenském prostoru zcela volně? Právě o to usiluje Evropská cena za literaturu. Debata a čtení svede dohromady Ondřeje Štindla, autora románu letos nominovaného za Českou republiku, a dva zahraniční nominanty – Maritu Kapla a Sabinu Jakubowskou.

Sobota 13. 5.
Autorský sál, 18:00
!!! ZRUŠENO PRO NEMOC AUTORA !!!  Povídání s Robertem Fulghumem  
Robert Fulghum tak, jak ho máme rádi, je opět mezi českými čtenáři, na které nedá dopustit. Autor oblíbené knížky Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce, představí mimo jiné svou nejnovější knihu Tak nemožně zřejmé.

Neděle 14. 5.
Autorský sál, 14:00
Mikoláš Tuček o síle čísla 42: ryze nenumerologické povídání!
Herní, technologický a fotbalový moderátor bude vyprávět o svých projektech (SCORE, Re-Play, Applikace, BLate Night Show nebo Football Fanatic’s). Gamesy, fotbal, knihy a komiksy… Pokud vás nic z toho nezajímá, vedle je hezká kavárna!

Neděle 14. 5.
Stánek Argo KE202, 15:00
Mikoláš Tuček – autogramiáda