Program Covid – kultura se týká i překladatelů a ilustrátorů

Naši milí překladatelé a ilustrátoři,

poslední rok se nijak zvlášť nelíbil asi nikomu, všechny z nás ale koronavirus a boj proti němu nepoznamenali stejně těžce. Víme, že mnohým našim spolupracovníkům ubylo práce, už nasmlouvané projekty se odložily nebo se zpožďují platby. Proto vás pro jistotu chceme upozornit na vládní program, který se týká také profesí spojených s nakladatelstvím.

Pokud jste OSVČ, máte překladatelství jako hlavní činnost a součet vašich příjmů ze závislé činnosti a samostatné činnosti v roce 2020 nepřesáhnul částku 418 020, můžete získat jednorázovou podporu 60 000 Kč z programu COVID – KULTURA – výzva č. 3.1 – Jednorázová podpora pro umělecké profese.

Někteří z vás se mohou obávat administrativní náročnosti, případně rizika, že vám peníze budou přiděleny, ale pak je po vás kvůli byrokratickým kličkám bude někdo zase vymáhat zpátky, všichni jsme o takových případech četli nebo slyšeli v médiích. Byli jsme však ujištěni členem komise, která o přidělení rozhoduje, že není třeba se bát, že pokud se komisi žádost nezdá, žadatele kontaktují a situaci si vyjasní – buď se ujistí, že je žádost oprávněná, nebo ji vyřadí.

Příjem žádostí je otevřený do 15. dubna 2021, veškeré informace najdete ZDE:

Děkujeme, že s námi i v této obtížné situaci děláte krásné nové knihy. Přejeme hodně sil a zdraví a těšíme se, až se zase shledáme.