Mycelium je dokončené. Ale ještě se máte na co těšit

kadlečková

Je to tak. Vilma Kadlečková dopsala v červnu 2021 ságu Mycelium. Všichni čekali závěrečný šestý díl, ovšem autorka překvapila – díly napsala hned tři!

V roce 2020 probleskla zpráva, že je Mycelium hotové. Nebylo. Ve skutečnosti autorka dodala „pouze“ 600 stránek, ve kterých uzavřela některé vedlejší dějové linie. Konce se však ani špičkou pera nedotkla. V nakladatelství proto padlo rozhodnutí, že šestý díl vyjde pouze za předpokladu, že Vilma Kadlečková odevzdá definitivní a uspokojivý konec celé ságy.

K tomu skutečně došlo – ovšem způsobem nečekaným. Vilma dodala dalších 1400 stránek textu, nedělitelného na díly, zkrátka velkolepý závěr, ve kterém jsou všichni zajíci pochytáni a z každé muškety se vystřelí. Ovšem co si s takovým množstvím textu počít a jak to vysvětlit čtenářům?

Šestý díl jsme již vydali a je k dispozici třeba na www.kosmas.cz, na sedmém a osmém redakčně pracujeme, abychom je mohli vydat co nejdříve. Ovšem zároveň na trhu chybí první až třetí díl. To nás přivedlo až k ďábelskému plánu, za který by se nemusel stydět ani velekněz Akkütlixův. Připravujeme první tři díly v rozšířeném druhém vydání v pevné vazbě, díl čtvrtý a pátý zůstane beze změn, pouze jej také převedeme do pevné vazby. Díl šestý bude ve vázané podobě snad dostupný ještě před Vánoci. Sedmý a osmý vyjdou zároveň v brožované i pevné verzi, text bude rozdělen na přesnou polovinu, klidně i uprostřed slova (podrobnosti připravujeme).

Proč máte chtít pevnou vazbu?

Odpověď je snadná! V prvních dvou dílech naleznete tři povídky, které s Myceliem úzce souvisejí a během let vyšly v nejrůznějších antologiích (Ten, kdo přišel z vesmíru, Beztvaré měnící se a Lunapark Luna). Třetí díl bude obsahovat össeanský slovníček, který dává dohromady nejen autorka, ale také celý zástup oddaných fanoušků toužících po intravenózním mimozemském parazitu. Prozatím se musí spokojit pouze s vymýšlením gramatiky mimozemských jazyků.

Dalším výrazným bonusem bude podoba hřbetů celé řady. Nejen že vám složí v knihovně monumentální nápis MYCELIUM s jedním písmenem na hřbetu každého dílu, ale také podobu hmyzího boha. Tohle si žádný fanoušek nemůže nechat ujít.

Kdy to bude?

To je velká otázka, na kterou není snadné odpovědět – zejména kvůli naprosto plným tiskárnám a nedostatku papíru na trhu. Následující harmonogram pochází z ideálního světa, kde vše běží podle našich představ.

Rok 2021

Září – vychází šestý díl v broži.

Listopad – vychází šestý díl v pevné vazbě.

Prosinec – vychází rozšířený první díl v pevné vazbě

Rok 2022

Leden – vychází rozšířený druhý díl v pevné vazbě

Únor – vychází sedmý díl v pevné i brožované verzi

Březen – vychází rozšířený třetí díl v pevné vazbě

Květen – na Svět knihy vychází závěrečný osmý díl Mycelia v pevné i brožované verzi, pořádá se mykologická konference, na Hradčanském náměstí přistává delegace z Össe a na oslavu dokončení ságy a vzdání díků Akkütlixovi pořádá první lidské oběti na planetě Zemi. Vilma Kadlečková odmítá kandidaturu na prezidentku České republiky s douškou, že politice houby rozumí.

Někdy později v roce 2022 vychází čtvrtý a pátý díl v pevné vazbě.

Rok 2032

V den desátého výročí Mycelia vychází celý komplet na myceliálním papíru v boxu zdobeném drüeinovými pásy.

Rok 2048

Mycelium je zakázáno církví Akkütlixovou jako rouhačský text. Jeho držení se trestá smrtí. Vilma Kadlečková se ukrývá neznámo kde. Spekuluje se, že za pomoci argenitu opustila planetu Zemi.