#Mojeargo na červen věnujeme dětem

Děti to mají poslední dobou obzvláště komplikované. Namísto těšení se na prázdniny se teď často těšily do školy! Jistoty a lehká rutina jsou pro malé lidi daleko důležitější než pro nás (až na výjimky, často z řad čtenářů) a nějaké najít v dnešní pohnuté době je více než složité.

Takovou sázkou na jistotu ale úplně klidně mohou být knížky (ideálně z Arga). Když venkovní svět nenabízí nic, čeho by se dalo chytit – dokonce i ta učitelka na monitoru je celá placatá a neurčitá – mohou znamenat literární světy určené dětskému čtenáři vítané stéblo, za které se dá zachytit.

#Mojeargo pro děti – stačí kliknout!

A vzhledem k tomu, že se dětské literatuře věnujeme pěkných pár let, nenajdete v Argu stéblo či dvě. Najdete celý stoh, ve kterém se mohou vaše ratolesti dosyta vydovádět, aniž by přitom cokoli zdemolovaly. No není ta četba báječná?

Protože je červen tak nějak tradičně spojený s dětmi, věnujeme jim i nejnovější číslo časopisu #mojeargo. Tradice sice dostávají poslední dobou pěkně na frak a ztráta některých nás asi ani nebude moc bolet, ale třeba knížku za vysvědčení si zejména nakladatelé oblíbili skutečně hodně a jen neradi bychom o ni přišli.

I proto vás v tomto čísle čeká rozhovor se dvěma zahraničními spisovateli. Dan Brown, ač se to zdá nepravděpodobné, napsal knihu pro děti. A pak je tu Chris Priestley, který pro ně píše pořád, a máme ho moc rádi. Najdete tu i rozhovor s T. Dvořákovou o jejím knižně-filmovém projektu a rozhovor s „dětskou“ redaktorkou Alenou Pokornou. A taky ukázky z připravovaných knih Stropopodní žuchbuchy a Cha, cha, cha zasmál se Mordechaj.

Takže tady to máte. Celý stoh dětských knížek pro ty nejmenší i odrostlejší. I to je #mojeargo.