Milostný román, jistě, ale trochu jinak

banner_milostny_roman

Nebudeme pokrytečtí a přiznáme to. Valentýna v Argu moc rádi nemáme. Uměle importované svátky jsou nám cizí a květinářství zůstávají na rozdíl od knihkupectví otevřena i v dnešní době, takže podpořit více potřebují jiní. Ale když už to tu jednou máme a když je jisté, že letos nebude nic jako obvykle, zapojíme se a naservírujeme vám takové valentýnské menu, že budete ještě koukat!

Co si představíte, když se řekne „trochu divná láska“? Tak u nás nemusíme chodit daleko a představíme si Miloše Urbana. Tedy pardon, jeho Mrtvý holky. Proto jsme zašli do druhého patra Arga a Miloše pro vás vyzpovídali.

Dalším divným románem poslední doby se může pochlubit Tereza Semotamová, tudíž tu najdete také rozhovor o její knize Ve skříni a o dalších podivuhodných věcech. Třetí rozhovor je s překladateli knihy Sbohem, Gangsteři od japonského autora jménem Gen’ičiró Takahaši. Z interview s manžely Cimovými zřetelně pochopíte, že tahle novinka (vychází 19. 2.) nemohla v našem láskyplném speciálu chybět.

Máme 30 let a 30 % slevy!

Naprosto nutně a nezbytně se tentokrát musíme věnovat grónskému románu Homo Sapienne, jehož pět hlavních hrdinů má stručně řečeno různou sexuální orientaci. Román Niviaq Korneliussenové vzbudil v Grónsku poprask. U nás si jej koupilo jen pár lidí zajímajících se o Grónsko a LGBT problematiku – je na čase s tím něco udělat!

Do našeho čísla se nám skvěle už názvem hodí i Bezcitnost, kniha polské autorky Martyny Bundy, která sepsala ženskou ságu z poválečného Polska. Viktor Janiš pro změnu připomene hlubokou a tragickou lásku Michela Fabera k jeho manželce a jejím vlivu na prózy tohoto skvělého autora.

Chybět nemůže ani další literární hvězda, Sally Rooneyová, jejíž knihy ve svých čtenářích každopádně vzbuzují hodně (protichůdných) pocitů a emocí. A pak tu máme ještě dva komiksy. Dracula je plný touhy, a jistě, je to touha po hrdle a krvi, nikoli po srdci, adaptace Georgese Besse vychází přesně 14. 2., takže sem zaručeně patří. Pochyby nemůžeme mít ani o komiksu Nevyhnutelná opotřebovanost citů, jenž vypráví příběh čisté a plnohodnotné romance v poněkud netradičním věku!

Takže hezkého Valentýna vám přejí všichni z Arga.

A proč to tu celé sepisujeme? Protože máme speciální slevy 30 % na výše uvedené tituly i na mnohé další!

Stačí kliknout SEM:.