Martin Řezníček připravuje novou verzi své knihy

Rozpojené státy_web

Děkuji mnohokrát, vám čtenářům, za zájem o Rozpojené státy, který mi vyrazil dech. Počet prodaných kusů přesáhl deset tisíc, čímž kniha překonala oficiální hranici bestselleru. To vše díky vám a vašemu zájmu o Ameriku! Jsem si vědom toho, v jakém roce se to stalo. O to je dík větší.

Tématem knihy jsou důvody rozdělenosti americké společnosti, prezentované hlavně skrze příběhy lidí tak, jak jsem je zachytil během pětiletého působení v USA. Jak ukázala noc ze 6. na 7. ledna 2021, kniha by spíš měla být webovou stránkou, která by se pravidelně aktualizovala, protože tištěný text je pro stále se vyvíjející události příliš svazující. Po návratu z pokrývání voleb v listopadu 2020 jsme se s Argem proto dohodli, že připravíme nové vydání, v němž postihneme končící éru Donalda Trumpa.

Text nové, nejspíš nejdelší kapitoly knihy byl téměř hotov a do toho přišel útok Trumpových stoupenců na Kapitol v době, kdy zákonodárci potvrzovali výsledky voleb. Tyto bezprecedentní násilnosti v srdci americké demokracie jsou dostatečným důvodem kapitolu zcela překopat. I tak se v příštích týdnech můžete těšit na nové vydání, které se události předání moci pokusí postihnout. Původní verzi knihy snad ale ještě stihnete případně koupit. Doufám, že vám stejně jako první vydání nabídne důvod k přemýšlení nejen o polarizaci společností.