Ztracený symbol

rok vydání – 2013
Doporučená cena je 298 Kč

Po Andělech a démonech a Šifře mistra Leonarda je to již třetí příběh se symbologem Robertem Langdonem. Tentokrát neopustí domácí půdu a po svých předchozích zběsilých šetřeních v evropské kolébce (Římě, Vatikánu, Paříži a Londýně) se prvně zaplete do noční dešifrovací honičky na území USA, přímo v jeho hlavním městě Washingtonu.
K řešení záhady je profesor Langdon i tentokrát vyzván velmi bizarním způsobem: hrůzostrašným předmětem ležícím na zemi v Kapitolu, ukazujícím na stropní fresku s obrazem George Washingtona, který je tam zpodobněn jako bůh. A není samozřejmě náhodou, že tento bývalý americký prezident položil roku 1793 základní kámen Kapitolu se zednářským kladívkem a zednářskou lžící v rukou...

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025708514
ISBN 978-80-257-0851-4
Počet stran 464
Jazyk česky
Vazba flexi
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 21,5cm
Vydání 2013 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

4,5 (3x)

Názory
čtenářů

Veha
2. 12. 2013

Další skvělé dílo Dana Browna...

(...) Tento třetí díl série o Robertu Langdonovi je opět skvělým počinem Dana Browna. Tato kniha má trochu náročnější začátek, ale kdo vydrží, určitě nebude zklamán. Dan Brown dostál své pověsti a vytvořil zde příběh, který upoutá nejen svými tajemnými prvky, ale také popisem míst, která jsou v příběhu zmíněna.
Je to opravdu skvělá kniha.

petule, phoenix usa
3. 6. 2013

Super!!!!...

(...) Absolutne bezvadna knizka, nemohla jsem ji ani polozit!!!

Orlová nehodnoceno
4. 7. 2010

Vynikající kniha...

(...) Moc se mi líbí, je čtivá a zajímavá. Pro mě nejlepší byla sice Andělé a démoni a Digitální pevnost, ale tahle kniha má určitě své místo mezi TOP mých knih. Doporučuji.

robert, praha nehodnoceno
26. 4. 2010

Uzasna...

(...) Perfektní, čtivá četba...Dan nesklamal. Stojí za to:)

Lenka, České Velenice nehodnoceno
2. 4. 2010

kniha na dovolenou...

(...) Kniha se mi docela líbila. Přes dlouhosáhlý start se mi podařilo začíst se do děje, kterému ale místy nevěřím. Říkám si, zda by nebylo lepší nechat zvítězit zlo. Všechno je moc promyšlené, častmi k neuvěření. Sám autor v úvodu říká, že musí vážit pečlivě každé slovo. Možná, že by měl více psát než moc přemýšlet... To ale knížce neubírá na čtivosti. Ale nevím, zda si budu chtít přečíst ještě další knihu o profesorovi supermanovi.

Iva, Praha nehodnoceno
2. 3. 2010

…...

(...) Četla jsem všechny knihy tohoto autora a rozhodně je tento svazek jedním z nejpovedenějších..není zde obsašeno tak šokující odhalení jako například v šifře, ale rozhodně to na ději ani kvalitě knihy neubírá..Dle mého názoru asi nejlepší z Brownových počinů..

Svitilka@seznam.cz,
23. 2. 2010

čekala jsem víc...

(...) Dan Brown již těžko dokáže překročit vlastní 'stín'. Po předchozích čtyřech románech je Ztracený symbol jistě velice zajímavý, ale pro mě osobně možná nejslabší. Možná je to i proto, že se děj odehrává v USA a díky tomu i historie, která hraje v knize roli, pochází z velmi nedávné minulosti(19.století), což mně nepřipadá tolik zajímavé v porovnání s šokujícím odhalením v Šifře mistra Leonarda nebo s cestou osvícení v Andělech a Démonech.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné