Ztracený přístav

rok vydání – 2013
Doporučená cena je 398 Kč

Další román, ve kterém irská autorka dokládá své mistrovství psychologické detektivky.
V nedostavěném a jen z části obydleném satelitním městečku za Dublinem dojde k vraždě dvou dětí a jejich otce. Matka je převezena na intenzivní péči a bojuje o život. Případu se ujímá Dělovka Kennedy, vyšetřovatelské eso dublinského oddělení vražd. Zprvu se spolu se svým mladším parťákem Richiem domnívají, že případ je jasný: Pat Spain se stal obětí hospodářské krize, takže zabil svoje děti, pokusil se zabít i svou ženu Jenny a nakonec spáchal sebevraždu. Je tu však až příliš mnoho nevysvětlitelných okolností a stopy vedou dvěma směry zároveň. Navíc se ke slovu hlásí i Dělovkův soukromý život. Jeho sestra Dina, která se o případu dozví ze zpráv, začíná mít opět psychické problémy a vzkřísí něco, o čem se Dělovka domníval, že to má pevně pod kontrolou - něco, co se v těch končinách jednoho léta přihodilo jejich rodině, když byli ještě děti...

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025708040
ISBN 978-80-257-0804-0
Počet stran 512
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 16,5cm x 23,5cm
Vydání 2013 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

4 (5x)

Názory
čtenářů

Gabča
5. 11. 2013

Opět dobrá psychologická detektivka...

(...) Autorka, jako ve své první knize použila linii, kde hlavní detektiv je osobně spjatý s místem činu, respektive s jeho okolím. Kniha je opět napsaná velmi poutavě a čtivě, chvílemi jsem měla i strach.
Je až neuvěřitelné k jaké tragédii může dojít, pokud je člověk vystaven psychickému tlaku a vypětí.

jf
8. 10. 2013

Ztracená kniha...

(...) Oproti předchozím knihám autorky je tato nejslabší, ne slabá, je nejslabší z předchozích. Nelogické chování hrdinů i antihrdinů. I celkové rozuzlení bylo bez nápadu. Když to porovnám s knihou "Na Věčnosti", která měla spád a detektivní zápletka měla smysl, tak u této jsem se nudil. Neustálé "pročítání" záznamu chatu o zvířeti a hloupé chování Dělovky, který nakonec ukázal svůj pravý charakter, mě unavovalo. Jako by autorka ztrácela dech. Já ho na konci knihy ztrácel taky.

stepan
15. 5. 2013

já ji miluju...

(...) Opět skvělé, jste pořád tak blízko a stále tajemno. Psychologické úvahy, detektiv Dělovka překvapil- myslel jsem , že je to nafoukaný bohatý snob.
Kdy bude zas něco nového!!??

keen reader
24. 4. 2013

Výborný začátek slabší konec...

(...) Po výborném počátku a prvních dvou třetinách, které jsem četla opravdu jedním dechem a byla unešená neotřelostí příběhu a celá jsem se třásla na to, jak autorka ten propletenec událostí, vztahů a tajemství nakonec rozuzlí, nastalo jisté zklamání právě nad odhalením zápletky. Navíc - zůstaly nezodpovězené otázky, ne všechny záhady autorka objasnila. A to nemám ráda, zvláště v detektivkách. Bydlení ve vylidněném satelitu kdesi na periferii a ztráta zaměstnání může dovést člověka asi k ledasjakým duševním odklonům od normálu, ale tady mi některé věci přišly za vlasy přitažené. Nevím.

Akirek
12. 3. 2013

Doporučuji...

(...)
Skvělé! Nedokázala jsem se odtrhnout. Jedna z nejlepších psychologických detektivek, co jsem kdy četla. Hodně mě nutila k přemýšlení - o tom, jak děsivě rychle můžeme v té naší spořádané společnosti sklouznout do šílenství. Dlouho na ni nezapomenu

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné