Země zaslíbená

rok vydání – 2021
Doporučená cena je 798 Kč

V prezidentských pamětech Barack Obama vypráví příběh své cesty na pozici vůdce svobodného světa. Popisuje své politické vzdělávání i přelomové okamžiky prvního funkčního období v prezidentském úřadu a provází čtenáře od svých nejranějších politických ambicí přes zlomové vítězství v prezidentských primárkách v Iowě až po historickou noc 4. listopadu 2008, kdy byl zvolen prezidentem USA a stal se prvním Afroameričanem zastávajícím nejvyšší pozici ve státě.
Ve vzpomínkách na své působení v prezidentském úřadu nechává Obama čtenáře nahlédnout do Oválné pracovny Bílého domu, bere je s sebou na cesty do Moskvy, Káhiry nebo Pekingu. Mohou sledovat jeho úvahy při sestavování vlády, v boji se světovou finanční krizí, při překonávání překážek na cestě k prosazení zákona o dostupné zdravotní péči, sporech s generály o americkou strategii v Afghánistánu nebo schválení operace Neptunovo kopí, jež vedla k smrti Usámy bin Ládina.
Země zaslíbená je příběh muže, jenž se úspěšně pokusil o nemožné. Prezident Obama líčí, jak se vyrovnával s tím, že se jako první Afroameričan ucházel o prezidentský úřad, čelil obrovským očekáváním, ale současně zápolil s morálními dilematy rozhodování na nejvyšší úrovni. Otevřeně píše o silách, jimž musel vzdorovat doma i v zahraničí, i o tom, jak život v Bílém domě poznamenal jeho manželku a dcery.
Tato skvěle napsaná kniha zachycuje Obamovo přesvědčení, že demokracie není darem z nebes, ale musíme ji budovat den za dnem společně.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025736326
ISBN 978-80-257-3632-6
Počet stran 764
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 16,5cm x 23,2cm
Vydání 2021 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (1x)

Představení knihy
Země zaslíbená Baracka Obamy
v Knihovně Václava Havla

Recenze v médiích

aktualne.cz

Daniel Anýž: Biden točí remake Obamova příběhu

(...) Knižní paměti Baracka Obamy z prvních tří let v Bílém domě nejsou jen záznamem doby, kdy byl ve funkci, ale zároveň svého druhu i popisem aktuálního dění. Joe Biden má navíc dobré důvody se obávat, že obsahují i předpověď, co ho do roka a do dne čeká.

Názory
čtenářů

Anonym
31. 3. 2022

Dokonalé, čtu hned...

(...) Dokonalé, čtu hned podruhé

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné