Vřesoviště

rok vydání – 2012
Doporučená cena je 298 Kč

Originální psychologický thriller plný napětí je vynikající prvotinou Angličanky Belindy Bauerové. O kvalitách románu svědčí nejen nadšený ohlas čtenářů, ale i uznání, jehož se mu v roce 2010 dostalo od britské asociace autorů detektivek: získal jednu z nejprestižnějších cen - Zlatou dýku.

Dvanáctiletý Steven Lamb doufá, že zlomí prokletí své těžce zkoušené rodiny, když zjistí, co se stalo s jeho tenkrát jedenáctiletým strýcem, který před dvaceti lety beze stopy zmizel právě v době, kdy v okolí zakopával zneužité dětské oběti sériový vrah. Exmoorské vřesoviště Steven prohledává dlouho marně, a proto se pustí do nebezpečné hry: uvězněnému vrahovi pošle dopis…

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025707531
ISBN 978-80-257-0753-1
Počet stran 296
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15,5cm x 21cm
Vydání 2012 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

4,5 (2x)

Názory
čtenářů

petrusche
4. 10. 2013

Netuctová detektivka...

(...) Vřesoviště je netuctová detektivka, ve které sice téměř od počátku víme, kdo je vrah, ale vůbec to nevadí. Zápletka je jednoduchá - dvanáctiletý Steven je pevně přesvědčený, že jeho život v neúplné, chudé ne zrovna ideální rodině se rázem změní, když najde hrob svého strýce, který se jako chlapec ztratil a jehož tělo se nikdy nenašlo. Dávná tragédie vrhá stín na Stevenův vztah s matkou i babičkou a celé jeho dětství. A tak místo aby se bavil stejně jako jeho vrstevníci, chodí na vřesoviště za městečkem a kope a kope...a pak pošle dopis odsouzenému masovému vrahovi, kterému dokázali šest dětských obětí, ale Stevenův strýc mezi nimi nebyl. A vrah si s ním začne na dálku hrát. Skvěle vykreslený svět nešťastného dvanáctiletého kluka, který touží po lásce a uznání matky a babičky, když už nemá otce chce alespoň strýčka a když už ho většina dětí ve škole přehlíží chce alespoň jednoho kamaráda.
A stejně skvěle vykreslený svět masového vraha, který se v kriminále k smrti nudí a dopis od malého kluka znamená šanci dobře se pobavit. Ale masoví vrazi mají o zábavě odlišné představy od většiny ostatních...

Kackaru
4. 6. 2013

Bomba...

(...) Úžasná změna. Po spoustě více či méně napínavých, ale přesto sobě si navzájem podobných knih (pachatel versus životem drcený chlapácký detektiv) je tu kniha, kde se celá zápletka týká pouze vztahu oběti a pachatele. Možná se vám chvílemi při čtení udělá nevolno, ale přesto musíte pokračovat, i když se bojíte, co číhá na další stránce.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné