Vesmír v kostce

rok vydání – 2002
Doporučená cena je 499 Kč

Jak vzniknul vesmír a kam směřuje? Co je to čas a může mít nějaký tvar? Tyto a jiné otázky řeší bohatě ilustrované pokračování fenomenálního bestselleru Stručná historie času, v níž autor, největší a nejcharismatičtější osobnost teoretické fyziky po Albertu Einsteinovi, uvádí čtenáře do fascinujícího světa obecné relativity a kvantové mechaniky, kde je čas úzce svázán s prostorem a kde se setkáváme s podivuhodnými objekty, jako jsou černé díry a elementární částice. Autor bere čtenáře na dobrodružnou pouť do samého nitra kosmu, kde hledá univerzální teorii všeho, onen svatý grál současné moderní vědy.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072034215
ISBN 80--72-03-4-21--9
Počet stran 216
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 19,5cm x 25,7cm
Vydání 2002 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

Marcela Crhonkova, Lerwick nehodnoceno
31. 3. 2008

vylet do kosmu...

(...) Kniha dokonale popisuje Hawkingovi odvážné myšlenky, zcela jednoduše poodhaluje tajemství vesmiru i pro ty, kteří se zajimají o prazvláštní jevy.

Martin Dvořák, Oloví nehodnoceno
10. 7. 2003

Astrofyzika (téměř) pro každého...

(...) Typická Hawkingova exkurze do teoretické astrofyziky pro ty, kteří sice nevystudovali matematicko-fyzikální fakultu, ale které přesto zajímá tajemství života, vesmíru a vůbec. Kniha volně navazuje na Stručnou historii času, je však ještě odvážnější v myšlenkových experimentech, a přesto jednodušší k pochopení.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné