V hlavní roli Tomáš Holý

rok vydání – 2021
Doporučená cena je 298 Kč

Grafický román V hlavní roli Tomáš Holý Oty Karse originálně zpracovává Tomášův životní příběh propojený se životy jeho blízkých. Zároveň vykresluje, jak těžké je zůstat sám sebou pod tlakem slávy a očekáváním druhých. Všemu ovšem Tomáš čelí s energií, chutí, vynalézavostí a humorem jemu i mládí vlastním. Kniha kombinuje několik výrazných kresebných stylů odlišujících, zda se jedná o vzpomínku, filmové záběry, nebo přelomové životní téma. Zda jde o dětství a filmování, dospívání a lásky, nebo život po životě. Výrazně prolíná Tomášův příběh s příběhem jeho maminky a také autora knihy.
Komiks vytvořený Otou Karsem a nakreslený výtvarnicí Czinou – Kristýnou Plíhalovou je počinem, který jen částečně navazuje na knihu Jmenuju se Tomáš, která získala Magnesii Literu – Kosmas cenu čtenářů.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788025734957
ISBN 978-80-257-3495-7
Počet stran 104
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 16,5cm x 23,5cm
Vydání 2021 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Recenze v médiích

idnes.cz

Monika Zavřelová: Tomáš Holý je znovu v hlavní roli. Vyšel grafický román o jeho životě

(...) Tomáš Holý a jeho herečtí kolegové i blízcí ožívají jako kreslení hrdinové v novém grafickém románu básníka a prozaika Oty Karse a ilustrátorky Kristýny Plíhalové. Na mě se můžeš spolehnout! Dá se snad lépe otevřít kniha o největší dětské hvězdě československé kinematografie než slavným citátem z komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňákové? Asi stěží.  

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné