Tajemství muzea

Podivuhodná dobrodružství Toma Scatterhorna I.

rok vydání – 2009
Doporučená cena je 298 Kč

Dnem, kdy otec malého Toma dostal záhadný dopis, se chlapcův život rázem změní. Otec se chová podivně a usilovně po něčem pátrá, nakonec rodinu opustí a zmizí kdesi v Asii. Tomova maminka se vydá manžela hledat a syna svěří do péče podivínských příbuzných, kteří vlastní tajuplné muzeum. Stará legenda praví, že je v něm ukryt největší safír na světě. A právě v době, kdy se Tomův strýc chystá z finančních důvodů muzeum zavřít, vynoří se záhadný a Tomovi velmi podezřelý mecenáš. Je skutečně tím, za koho se vydává? Opravdu chce udržet muzeum, nebo se jen dostat k cennému klenotu? A co když mu jde o něco jiného, o něco, co souvisí se zoufalým pátráním Tomova otce? A pak jednoho dne Tom náhodou zjistí, že z muzea vede cesta časem zpátky, a v minulosti opět narazí na zlotřilého mecenáše…

  • kniha
Překlad
Ilustrace

Bibliografické údaje

EAN 9788025700815
ISBN 978-80-257-0081-5
Počet stran 360
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 22cm
Vydání 2009 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

3 (2x)

Názory
čtenářů

Bublushka
28. 8. 2012

Není to kniha z nejlepších ale i tak je “hustá”...

(...) Tom Scatterhorn je zvědavý chalpec, který se z určitých důvodů nastěhuje ke své tetě a strýci do muzea. Je to muzeum zvířat, ktera jsou vycpaná, ale vypadají úplně jako živá. Ale ona nejsou uplně umělá....
Jednoho dne se Tom náhodou dostane do minulosti a objeví se na začátku provozu toho muzea. Zvířata jsou ještě krásná a on se setká s mužem, který je všechny vyrobil. Zjišťuje plno zvláštních, zajíamvých a magických věcí a zjistí, že jeho návštěva v minulosti není zas tak marná.
Kniha je, jak já říkám "hustá". Plná zvláštních věcí, magie a tajemna. Plno zvraty vás překvapí ale možná i naštve. Není to je jedna z nejlepších knih, ale pro mladší čtenáře to může být opravdu strašidelný příběh plný tenmna na zamyšlení.
Moc jí doporučijuji, je to skvělý čtecí zážitek XD.

Fíla
19. 11. 2011

Příběh dobrý zbytek na nic!...

(...) Jak se dá asi vyvodit za nadpisu recenze, kniha se mi příliš nelíbila. Příběh byl sice docela dobrý a chvílemi i napínavý, ale ztvárnění naprosto tragické! Kniha se čte velice špatně, postavy (včetně hlavní postavy) jsou velice nedomyšlené a není možno si zde najít svého oblíbence - všichni jsou divní a nepříjemní! Jazyk je velice proměnný, což způsobuje nepříjemný pocit kdy musíte přemýšlet co tím autor myslel. Do konce čtení jsem byl odhodlán knihu pouze zkritizovat, ale (na rozdíl od zbytku příběhu - který byl velmi předvídatelný) konec byl naprosto strhující a překvapil mě, kdyby ho nebylo byla by špatně celá kniha.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné