Tajemství modrých třešní

rok vydání – 2009
Doporučená cena je 289 Kč

Napínavá, vtipná fantasy se sympaticky nehrdinskými hrdiny a spoustou bizarních vedlejších postav má v češtině svou světovou premiéru. Příběh se odehrává v nespecifikované budoucnosti, kdy dospělé sužuje novodobý mor - chronická únava. Svět tedy udržují jakžtakž v chodu děti a mluvící opice (výsledek dávného genetického experimentu). Na Divokém východě, v městě Magdeburku, však údajně existuje účinný lék - zvláštní druh třešní. Je rozhodnuto o vyslání výpravy, která se ho pokusí najít. Proč ale byli pro tak důležitý úkol vybráni zcela nevhodní účastníci: náladová a nepříliš statečná Kája a bázlivý opičí navigátor Chvostík? Co za tím vězí? Nebezpečná výprava na Východ zamořený mutanty, okřídlenými lidmi a zločinecký migangy, začíná…Pro děti od 10 let.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788025702215
ISBN 978-80-257-0221-5
Počet stran 325
Jazyk česky
Vazba neurčeno
Produkt kniha
Rozměry 17cm x 23,5cm
Vydání 2009 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (3x)

Názory
čtenářů

gogodzila
4. 5. 2014

Ano, škoda, že není další díl…....

(...) Sama jsem knihu nečetla ( ale možná to udělám). Syn (12 let) byl nadšený a nemohl se odtrhnout. Hned se mě ptal jestli je pokračování.....ale, bohužel.
Vřele doporučujeme všem náruživým čtenářům

Neubergová, Praha
9. 6. 2010

Doporučuji jako školní četbu...

(...) Knihu jsem koupila našemu synovi jako dárek. Předem jsem si ji přečetla a líbila se mně. Syna od ní nemohu odtrhnout a tatínek netrpělivě, po přečtení pár kapitol, čeká, až syn knihu dočte. Kniha je podle mne mnohem lepší než Harry Potter.(Reklama je mocná, proto Harry Potter oslovil tolik čtenářů. Připadá mně to trochu: 'Kdo přečte Harry Potter je 'in'.)Takže přečtěte Tajemství modrých třešní a dáte mně možná zapravdu.

Soňa B., Ostrava
8. 4. 2010

Škoda, že není další díl…...

(...) Knížku jsem přečetla téměř jedním dechem... Měla bych přání: dále prožívat báječná dobrodružství se sestrami Spinksovými, opičáky... Je to nádherně, poutavě, barvitě napsaná kniha, která řádně zacvičila i s mou /už né dětskou/ představivostí. Co to teprve udělá s dětmi? Vřele doporučuji.

Věra Tolarová, Karlovy Vary nehodnoceno
31. 12. 2009

Těším se, až si ji dočtu!...

(...) Přiznám se, že jsem knihu nečetla celou, ale měla jsem možnost ji před pár lety vidět v originále. Ale jelikož znám Matthewův úžasný vypravěčský styl a jeho smysl pro vykreslení charakterů z několika jeho dalších knih, jsem si jistá, že je neméně poutavá, ba dokonce ještě lepší! Jdu si ji objednat!

Hanka Sojková, Praha nehodnoceno
10. 12. 2009

Tak torochu jiné sci-fi...

(...) Tajemství modrých třešní jsem, ačkoliv dětskému věku již odrostlá, přečetla jedním dechem. Zajímavě pojatý příběh z neurčené budoucnosti bude jistě lákadlem pro všechny milovníky zvláštních dobrodružství. Zajímavě vykreslené hlavní postavy, stojící na straně dobra, nejsou ani vyloženě černé, ani bílé. Mísí se v nich všechno to, s čím se můžeme setkat u současných dětí. Aktuální téma odlišnosti, (ne)odvahy k činu a hodnotě přátelství se přesně hodí do této nejisté doby. Trošku bych byla opatrná s věkem dětí, kterým kniha přijde do ruky, a držela se doporučené hranice. I když asi v současné době počítačových her plných různých monster a příšer, nebude jedna zlá stvůra ničím neobvyklým. V souvislosti s tím bych také pochválila ilustrace knihy. V neposlední řadě také vysoce hodnotím český překlad, už jenom proto, že právě v ČR vychází kniha ve svém celosvětově prvním vydání.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné