Stín katedrály

Božská krimikomedie

rok vydání – 2012
Doporučená cena je 148 Kč

Pátý román spisovatele oceněného cenou Magnesia Litera. "Vstupujeme-li do katedrály, vstupujeme do jiné reality – platí zde vyšší zákony a také nároky na naši morálku jsou vyšší. Málokdo dnes cítí v kostele posvátnou bázeň. Ale pod klenbou katedrály i nevěřící smekají čapku a ztišují hlas v očekávání, že se přihodí něco mimořádného." Citát nás uvádí do dějiště strašlivých událostí, jež postihnou nejznámější pražský chrám na podzim nejmenovaného roku: na zdech se objevují znamení s rohy, v zamrzlých kropenkách se zrcadlí budoucnost a v relikviářích přibývají čerstvé ostatky neznámého původu. Je jen otázkou času, kdy v chrámu zazní střelba a před Zlatou bránou poprvé zastaví pohřební vůz.
Na tuto knihu volně navazuje román "Santiniho jazyk" (Argo, září 2005).

Ilustrace

Bibliografické údaje

EAN 9788025706985
Počet stran 280
Jazyk česky
Produkt kniha
Vydání 2012 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

Tereza, Jablonec nad Nisou nehodnoceno
21. 5. 2010

Podle mě výborný román...

(...) Tento Urbanův román se mi velmi líbil - a přiznávám, že za to může i knižní Roman:)Byla to další kníha, kterou jsem četla jedním dechem, proto hodnotím jako výbornou.

Pí Havel, Rudná nehodnoceno
12. 11. 2008

Nej....

(...) Čím to, že lidé zde tak špatně hodnotí? Stín katedráli patří mezi moje nejoblíbenější UM knihy... Ani nevím proč.. možná že mi přišla nejzábavnější. Hlavně jsem si zamiloval slečnu Brochovou.

baudolino@tiscali.cz, nehodnoceno
14. 7. 2004

až na poslední místo…...

(...) Vzhled knihy a tradiční ilustrace Pavla Růta tentokrát výrazně předčí obsah (proto tři hvězdičky - za vzhled, ne jen dvě). Podle mého názoru jde o dosud nejslabší autorovu knihu: chybí gradace napětí, realita se s magičnem tajemně neprolíná, ale nekoncepčně a nelogicky jej střídá. Rozuzlení příběhu se odehraje na dvou stranách bez širší návaznosti na předchozí děj. Knihu mohu doporučit pouze skalním fanouškům Miloše Urbana (Josefa Urbana, Maxe Unterwassera) k založení mezi jiné Urbanálie, kterým bezesporu vévodí Hastrman.

Honza, ¨Hradec Králové nehodnoceno
26. 5. 2004

ale je to dobré...

(...) ...kniha je moc pěkná. Je to prostě Urbanův styl. Pravda, že tahle není jako jeho Hastrman (ten je samozřejmě bezkonkurenčně nejlepší) ale i tak to má něco do sebe..nevadí mi číst o takových morbidních vraždách...knihu nehodnotím jako výbornou z důvodu, že na Hastrmana prostě a jednoduše nemá.

sedoka, Ústí n.L. nehodnoceno
26. 10. 2003

Chce to změnu...

(...) Stín katedrály není špatná kniha, jen mě už Urbanovo morbidní a vražedné vidění světa unavuje. Myslím že autor by měl svůj talent vést do ne tak černých končin (viz třeba Poslední tečka za rukopisy). Hastrman byl skvělý, ale tohle už mi moc nesedlo (podobně jako 7kostelí).

RR von Kašperk, Praha, Brno, Lublaň nehodnoceno
20. 10. 2003

hm, hm...

(...) Nemůžu si pomoc, ale knize chybí 'náboj'. Sedmikostelí, Hastrman i PPP ho měli. A jaký!!! Mám-li být upřímný, tak ani nevím, co tím 'nábojem' vlastně myslím...není to čerpání/rozvedení atmosféry ze Sedmikostelí?

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné