Spudveč! aneb 70 000 světelných let

rok vydání – 2009
Doporučená cena je 258 Kč

Co byste dělali, kdybyste zjistili, že se vaše na první pohled nudná a nenápadná dějepisářka v soukromí chová... přinejmenším divně? Džimbo je obyčejný školák, který má už tak svých starostí dost: jeho táta nemá práci a k tomu příšerně vaří, maminka má naopak práce až moc a starší sestra je naprosto nemožná. Když ale spolu se svým všetečným kamarádem Charliem začne zkoumat, co mají záhadné školní události znamenat, jdou všechny všední problémy stranou. Události ovšem naberou nečekaný směr a klučičí pátrání se brzy zvrhne v praštěné dobrodružství vpravdě celoplanetárního významu. Mark Haddon (1962), autor humorných románů Podivný případ se psem (2004) nebo Problémové partie (2007) tuhle svoji ranou a původně "katastrofálně" neúspěšnou knížku z roku 1992 pro druhé vydání zgruntu přepracoval -- a to, že se při jejím psaní královsky bavil, je poznat už od prvních stránek.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025702277
ISBN 978-80-257-0227-7
Počet stran 193
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 18cm
Vydání 2009 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

4 (1x)

Recenze v médiích

iLiteratura

Markéta Musilová: Spudveč! aneb 70000 světelných let

(...) Jim s Charliem jednou zaslechnou dva ze svých učitelů mluvit podivnou řečí. Nedá jim to a rozhodnou se (v první řadě Charlie) celé věci přijít na kloub. Následuje napínavé dobrodružství, které je zavede daleko z rodného města, ale hlavně před nimi otevře zcela neznámý, dosud netušený svět.

Názory
čtenářů

Ter
18. 12. 2011

Zábavné...

(...) Úžasná kniha,vtipná,zábavná.Vhodná pro děti,ale zasmějí se i dospělí.Je to uděláno jako sci-fi,nění to,ale úplně klasické sci-fi,tady to však vůbec nevadí:)

jiná knihovnice, Praha nehodnoceno
10. 4. 2010

Velmi humorná sci-fi...

(...) Nemám obvykle sci-fi příběhy ráda, ale tahle knížka láká už na první pohled. Souhlasím s krkonošskou kolegyní, první polovina knihy je dokonalost sama.

knihovnice, Krkonoše nehodnoceno
5. 2. 2010

vtipné!...

(...) Bavila jsem se hlavně v první půlce - ty rodinné věci pan Haddon umí moc dobře... Je to asi pro větší děti, ale pobaví i dospělé.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné