Spěšný vlak CH.24.12

rok vydání – 2010
Doporučená cena je 278 Kč

Čechy jsou součástí tisícileté říše a německé Fleischer zní v dané situaci lépe než obyčejné Řezníček. Spěšný vlak CH.24.12 je mrazivým příběhem poněmčené rodiny významného úředníka komisariátu, pro něhož rozkaz nadřízených stojí nade vším. Důsledně koná svou děsivou práci a pro přesvědčení je ochoten obětovat i své blízké. Sledujeme příběh jeho mladšího syna Waltra, jenž je svým otcem a okolnostmi přinucen stát se hrdinou. Volí nejmenší ze všech nabízených zel, ale pouze tím oddálí své osobní "konečné řešení". Trochu jiná realita?

Píše se rok 1953, od vítězství uplynuly dva roky a Češi si začínají uvědomovat, že výhodné spojenectví nepřineslo to, co od něj na počátku očekávali. Válka skončila, ale smrtící stroj v setrvačnosti zabíjí dál. Včerejší hrdinové jsou dnes zločinci a obyčejný člověk netuší, jaký bude zítřek. Jen Walter Řezníček je se svou budoucností smířený. Těžko si ale představit, že by mu ji někdo záviděl.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788025702642
ISBN 978-80-257-0264-2
Počet stran 262
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 20,5cm
Vydání 2010 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

BoboKing Knihovnice, nehodnoceno
7. 12. 2010

Překvapivě skvělé...

(...) V neděli jsem se začetl do knihy 'Spěšný vlak Ch.24.12.' od Jana Poláčka. A byl jsem neuvěřitelně překvapený. Ještě toho večera jsem knihu dočetl. Přestože je kniha zaškatulkována jako scifi, i nescifisty kniha určitě zaujme. Je to z tzv. alternativníé historie, z roku 1953, kdy ale WWII vyhrál Adolf a patří mu celá Evropa. Příběh je vlastně psychologickým dramatem poněmčeného Čecha Waltera, kterému se po válce rozpadl svět a hledá řešení svého života. Autor vystavěl skvělé reálie, kdy Hitler začne po válce pronásledovat válečné zločince z řad SS, kdy hrdinnými německými vojáky teď společnost opovrhuje atd. Autor dokázal vskutku realisticky navodit tento 'alternativní' svět. Ale především skvěle vyobrazit postavu hlavního hrdiny Waltera. Přitom je to i napínavé čtení o záhadné smrti jeho bratra, jeho šíleného otce, či jeho roli v tajných Hitlerových zbraních, které nakonec vyhrály celou válku. FAKT DOPORUČUJI!

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné