Slabost pro každou jinou pláž

Poznámky k moři, smíchu a duchu doby

rok vydání – 2006
Doporučená cena je 298 Kč

Jak vypadá humanistický tanec v rozvalinách koncentračního tábora? Je láska výrazem touhy stát se bordelmamá celého světa? Jsme štastni, když nekonečně dlouho odpočíváme na pláži demokracie? – A proč, když se podíváme kolem sebe, vidíme jen proudy aut?
Debut mladého českého autora opouští zavedená klišé české prózy. Elegantně a vtipně, originální románovou formou - bildungsroman bez morálky a bez vývoje - promítá životy záměrně schematizovaných postav, symbolů a obětí svých kultur na plátna tak rozdílných témat, jako jsou utrpení a turismus, Osvětim a dobrosrdečnost, konec dějin a make-up.
Bereme do rukou ručníky. Proti Osvětimi je všechno sranda. – Stud za vlastní holý zadek vystřídaly rozpaky z ubohosti vlastního myšlení.

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788072038220
ISBN 80--72-03-8-22--2
Počet stran 385
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 15cm x 21cm
Vydání 2006 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

1 (1x)

Názory
čtenářů

Bedřich Uhlíř, Brno nehodnoceno
10. 8. 2007

Není...

(...) to nic jiného než hra na myšlení. Ale myšlení samo, vyžadující víc než řazení věty k větě, to v Zábranském není. Nezdá se mi, že kniha je, co se týče estetické funkce jazyka, lepší/horší než jiné knihy současných českých autorů. Úsměvné jsou spíše Zábranského ambice, pokus o myšlení, vydávaný za myšlení samo, nekonstruktivnost, nenápaditost. Nuda a průměrnost, o to však palčivější, že skrytá v lákavém obalu.

HonzaH, Praha nehodnoceno
7. 8. 2007

ale no tak...

(...) zase tak strašná ta kniha není, vlastně vůbec špatná není, ale souhlasím s tím, že by stačilo méně úvah a více děje. Chce to hodně trpělivosti, ale nakonec se to nějak dohromady poskládá. Je to výkon, na debut. Uvidíme dál. S tím Kunderou je to jedno velké neštěstí. Zkusil bych to číst jinak.

outlier, Plzeň
5. 8. 2007

katastrofa...

(...) miluju Kunderu, ale tohle jsem nedočetl... je to fakt strašné a naprosto nečitelné... autor měl napsat 20 stránkový esej, ten by byl zajímavý a ne takovouhle grafomanskou bichli...

Miroslav Pánek, Praha nehodnoceno
15. 7. 2007

Zklamání...

(...) Taky jsem si knihu pod dojmem masivní propagace tohoto autora zakoupil. Dodneška lituju peněz - jedná se o naprosto plytký text - opravdu, kunderovatější než Kundera, skoro by se chtělo říct: čím víc hvězdiček, tím víc adidas!

Anonym nehodnoceno
19. 6. 2007

Kundera...

(...) zřejmě používá v této době pseudonym Zábranský. Jestli ne, tak potěš pánbůh.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné