Sedmikostelí

rok vydání – 2014
Doporučená cena je 348 Kč

O úkladných vraždách, spáchaných v sebeobraně, o detektivním pátrání, jež vedlo zpátky, o morálním pádu, který byl krásný, a o zvrácené lásce, jež byla čistá - tento příběh vypráví Sedmikostelí, existenciální gotický horror o městě ve městě nad Vltavou.

Bibliografické údaje

EAN 9788025711637
ISBN 978-80-257-1163-7
Počet stran 296
Jazyk česky
Vazba brožovaná
Produkt kniha
Rozměry 13,5cm x 20cm
Vydání 2014 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

3,5 (5x)

Názory
čtenářů

Eva Mrkvová
22. 8. 2018

Čtivá tajemná kniha, od které jsem se nemohla …...

(...) Čtivá tajemná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Jen konec mne zklamal..

Vlastimil Vonsovsky
18. 6. 2015

Vlastimil Vonšovský...

(...) Čtivá a působivá kniha. Bohužel moje fantazie asi nedosahuje tak daleko, abych si vždy dokázal představit detailně popisovaný prostor, kde se hlavní hrdina nacházel. V těchto popisech jsem se většinou ztrácel, přečetl a dál nad nimi nepřemýšlel, což může být škoda, neboť mi mohly uniknout některé posloupnosti. Facit: čtivá detektivka u které jsem se nenudil.

ostrovanka
6. 2. 2015

Výborný styl...

(...) M.Urban je prostě neuvěřitelně výborný spisovatel. Mistr slova. Má znalosti, ohromující slovní zásobu a třeskutou fantazii i vtip. I když Sedmikostelí se mi nečetlo zrovna lehce (Praga Piccola nebo Přišla z moře se mi četlo mnohem lépe), a ke konci už jsem se dost těšila na poslední stránku, musím říct: klobouk dolů.

Lída
5. 12. 2014

Nelíbila se mi...

(...) Bohužel, musím souhlasit s uživatelem Delhi. Duševní stav hlavního hrdiny to je opravdu diagnóza (scéna s kojící kamarádkou- UF!). Navíc problematické dětství hlavního hrdiny (takto "problematické" dětství má minimálně polovina dětí v české společnosti) by snad nemohlo vyústit v takovou deformaci osobnosti. Kniha mi přijde vyšinutá. Když jsem si přečetla technický popis první vraždy, řekla jsem si, že asi přijde nějaká kompenzace v podobě příjemného popisu. Nekonalo se. Musela jsem se přemáhat skoro už od půlky knížky, abych ji dočetla. Naopak popisování historie příliš dopodrobna. Člověk se zpočátku ztrácel, jestli čte vidiny hlavního hrdiny, nebo už je zpátky v realitě. Úchylně morbidní. Vedeno hodně záhadně, abych se na konci všechno dozvěděla jako z dialogu matky s dítětem. Kdy na straně dítěte je viník a bojí se zapírat, takže řekne všechno, jak to je. Zfilmovaný Santiniho jazyk nemá vysoké hodnocení, ale to co mi na něm vadilo, mi vadilo i v samotné knížce Sedmikostelí, takže to není moc o režisérovi. Proč nehodnotím nízko je fakt, že je znát určitá erudice - problematika husitství a kniha má dle mého uměleckou hodnotu.

florian liebeskind
3. 2. 2013

SEdmikostelí 2013...

(...) Dobrý text, čtivý příběh. Mix Kafky, Dana Browna, Coleha a jiných autorů-detektivní linie se hezky prolíná se středověkou symbolikou. Též plusově hodnotím grafickou tvář knížky. Kde má dle mého názoru autor rezervy? Příliš jednostranně hodnotí husity jako destruční živel a také občas má sklony popisovat již popsané (různé pražské ulice atd.) Konec překvapivý...

Pavel Bored, Tábor nehodnoceno
17. 1. 2011

Uau, překvapení!...

(...) Knihu jsem si přečetl až 11 let po jejím vydání a jsem příjemně překvapený. Na to, že se nepovažuju za intelektuála, jsem se u ní dobře bavil ze spousta různých důvodů - jednak je to docela fajn turistický průvodce Novým městem, čtenář se dozví zajímavosti z historie, všudypřítomná nadsázka neškodí atmosféře a napětí (alespoň jsem za nadsázku považoval ten brilantní sloh a praštěného hlavního hrdinu), detektivní linie (s vtipnými odkazy na éru komunismu, atd.) je taky fajn, i když v závěru románu ustupuje sci-fi končí s nastoleným novým pořádkem. :) Bavilo mě to a dostal jsem chuť si přečíst něco o gotice a architektuře. :) Navíc, i když jsem si knihu půjčil v knihovně, už jsem si objednal vlastní exemplář, protože tak pěkně výtvarně zpracovaná bichle se prostě musí v mé poličce vyjímat. :)

loki, ČB nehodnoceno
25. 3. 2010

Velmi dobré...

(...) Jedna z nejlepších českých knih, které jsem za dlouhou dobu četl. Jestli román je či není existenciální mi přijde zcestné. Podle mně jde o mix žánrů, který se čte velmi hezky. Jen jsem občas měl dojem, že jsou v textu faktické a logické chyby.

zuzka, Pardubice nehodnoceno
30. 12. 2007

hrůza (to číst)...

(...) Kniha mi přijde nepřitažlivá, postavy schematické, děsivé scény mne vůbec nezajímají, přijdou mi kýčovité, bizarní morbidita zbytečná. Prostě asi nemám ráda gotický román...

Honza, Brno nehodnoceno
27. 2. 2007

Zajímavé, ale prázdné...

(...) Urbanovi nelze upřít rozsáhlou znalost českého jazyka, smysl pro stavbu, atmosféru, a částečně i příběh. Ale přece jenom, čím víc stránek má člověk za sebou, tím víc je to jen o rochání se ve slovech a oné atmosféře, avšak chybí něco podstatnějšího, nějaká výpověď, něco 'za příběhem', prostě co by mi utkvělo v paměti jako řekněme poselství autora i po přečtení.

Delhi, Praha nehodnoceno
21. 2. 2007

Kam se to řítíš, literaturo naše?...

(...) Když si člověk přečte názory na tuto knihu běhá mu mráz po zádech. co se v dnešní době považuje za kvalitu, nad tím jen zůstává rozum stát. Ten tzv. poutavý děj je snůškou blábolů a nesmyslů,nehledě na to, že psychické problémy hlavní postavy prostupují dílem natolik, že se již po pár stránkách stává naprosto nečitelným. Nezbývá mi než vyjádřit politování nad takovouto tvorbou a varovat před její četbou. Na náhodném čtenáři pak zůstává posoudit, zda je blázen hlavní hrdina či Miloš Urban.

Szkop Wawelski, Krakov, Polsko nehodnoceno
5. 8. 2006

Urban je genialni...

(...) Je to opravdu skvela kniha - drzi v napeti, a soucasne je to vynikajici literatura. Jedna z nejlepsich knih, kterou jsem precetl od delsiho casu!!

Anonym nehodnoceno
9. 9. 2004

Skvělé...

(...) Nedá se než souhlasit. Dle mého názoru je to nejlepší kniha tohoto autora.

Honzič, Hradec Králové nehodnoceno
26. 5. 2004

skvělé...

(...) tahle kniha je opravdu tak dobrá jak ji kritici vychválili. Prostě a jednoduše: v současný době je Miloš Urban v české literatuře jednička.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné