Rakovinu nevyléčíš

rok vydání – 2004
Doporučená cena je 198 Kč

Smrtící gagy z arzenálu ultračerného humoru. Dynamitové nálože odpálené pod svatými tabu politické korektnosti. Drogy, sex, smrt, hovězí, rakovina plic, Ježíš v McDonaldu, uříznuté penisy... a překvapivě vážný podtext, jakmile odezní chuť ostrého koření. Americký spisovatel, hudebník, herec a režisér Denis Leary napsal Rakovinu nevyléčíš v roce 1990 původně jako jevištní monolog pro Mezinárodní umělecký festival v Edinburghu a navzdory protestům z jistých kruhů za ni získal Cenu kritiky. Následně byla Rakovina provozována v londýnském West Endu, v New Yorku, doznala knižní podoby, televizního zpracování a úvodní píseň Jsem kokot zabodovala v nezávislých hitparádách.

  • kniha
Překlad
Ilustrace

Bibliografické údaje

EAN 9788072036035
ISBN 80--72-03-6-03--3
Počet stran 192
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 14cm x 18cm
Vydání 2004 (1. vydání)
Nakladatel Argo, Dokořán

Názory
čtenářů

Machata, Praha nehodnoceno
18. 3. 2009

nekompromisně brutálně černej humor...

(...) Byla to kniha kterou mi doporučila máma, když sem se pohyboval v pubertě, jistě znáte pocity puberťáků vůči rodičům, a tak sem tomu moc nedával a oddaloval a oddaloval, až sem se k této perfektní knize dostal. Dodnes nelituji té jedné hodiny (skutečně-tak dlouho mi trvalo prokousat se houštinou nikdy neumírajícího monologem způsobeného smíchu) nekompromisně brutálně černého humoru, který má vlastně dost protiamerický podtext. Děkuji své matce a Dennisi Learymu za tuto bezkonkurenčně nejlepší knihu , v hlavě (pamatuju si jí skoro nazpaměť) a hlavně ve svojí knihovničce.

Tereza Ptáčková, Most nehodnoceno
26. 1. 2008

NEUVĚŘITELNÉ UVĚŘENÍ...

(...) Tuhle knížku jsem snad jako první přečetla jedním dechem...za občasného (nebo spíš častého)dusení z fakt drsnýho smíchu...podání černého humoru v této knížce je jakousi filosofickou úvahou, která nám nabízí neskutečně skutečný pohled na dnešní konzumní společnost...

Traxina, Klatovy nehodnoceno
21. 4. 2005

NAPROSTÁ JEDNIČKA...

(...) Tuto knihu jsem náhodou objevila v jednom plzeňském knihkupectví, koupila ji svému příteli k Vánocům, a dnes toho lituji - měla jsem si ji nechat! Naprosto strhující one-man show s perfektně vyvedeným stylem podání, smíchy jsem brečela a když jsem se zamyslela nad podstatou autorových sdělení, v mnohém jsem se s ním shodla. DOPORUČUJI VŠEM, kteří mají vlastní názory!

Anonym nehodnoceno
28. 3. 2005

Nadherycka:))...

(...) ::Toto je velmi ,,krasny cerny humor..doporucujii naprosto vsem..kterii.............

Martin Buba, Třinec nehodnoceno
4. 10. 2004

Léčba šokem a humorem...

(...) Knihu 'Rakovinu nevyléčíš' jsem četl ve vlaku na trase Praha-Ostrava a musím říct/napsat/, že naposledy jsem se takhle nasmál při čtení 'Jistě, pane ministře'. I když je fakt, že 'Rakovina' je o pět tříd drsnější a asi je vážně jenom pro toho, kdo má černý humor opravdu rád.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné