Problémové partie

rok vydání – 2007
Doporučená cena je 349 Kč

Čerstvý důchodce George, jeho žena Jean a jejich dvě dospělé děti – Katie a Jamie – jsou obyčejná anglická rodina, jejíž členové si život komplikují tak, jako se to obvykle dělává. George trpí utkvělou představou, že má rakovinu. Jean má milence. Rozvedená maminka Katie má pochybnosti o svém snoubenci. Homosexuál Jamie má trable s přítelem. Rozbuškou rodinného pekla se stane Katiina nadcházející svatba, kterou zbytek rodiny od začátku mlčky neschvaluje. Mark Haddon, autor Podivného případu se psem, tentokrát vtipně a svižně popisuje, jaké to je, když se jeden poklidný, nevelký středostavovský vesmír během pár dní několikrát otočí vzhůru nohama.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788072039494
ISBN 978-80-7203-949-4
Počet stran 337
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 14cm x 20cm
Vydání 2007 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Názory
čtenářů

Tereza, Praha nehodnoceno
15. 6. 2009

Vynikající...

(...) Jedna z nejlepších knih, jakou jsem za poslední dobu četla. Humor, perfektně vystižené vztahy i myšlenkové pochody. Místy trochu drsné, ale ne samoúčelně a vždycky s nadhledem.

Jirka, Východní Čechy nehodnoceno
1. 7. 2008

Nechutné...

(...) Chtěl jsem si přečíst kvalitní knihu. Vím, že tento autor byl úspěšný se svou prvotinou, proto jsem si to koupil. I pohled do knihy mi přišel svěží, dobrý styl, slušné dialogy. Ježiš, jak já se spletl. Ze začátku to ještě šlo, než začaly ty nechutné podrobnosti o gayech, detaily o kožních nemocech, zvracení na záchodech, vrcholem bylo vlastní odstraňování vředu nožem rozepsané snad na třech stránkách. Pak jsem knihu zahodil. Bylo mi z ní zle. Doporučuji pouze těm, kteří milují nechutnosti.

Žofka, městská knihovna nehodnoceno
1. 7. 2008

no, no, no…...

(...) Je to o úplně jiných věcech, než píše předešlý pán. O lidech, rodině, vztazích, stárnutí, manželství a tak. Jedna z nejlepších knížek z poslední doby.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné