Při práci

rok vydání – 2019
Doporučená cena je 998 Kč

Královna portrétní fotografie, Američanka Annie Leibovitz, vypráví svůj profesní životopis, který je zároveň úzce spjatý s jejím osobním životem. Dozvídáme se o jejích rodičích, místech, kde vyrůstala, i o její cestě k fotografickému řemeslu a umění. Procestujeme s ní celý svět, potkáme se s bezpočtem hvězd i hvězdiček, které za svou dlouhou kariéru zvěčnila a s některými z nich se i lidsky sblížila. Na fotografiích zachytila mezi jinými novináře a spisovatele Huntera S. Thompsona, kapelu Rolling Stones, Johna Lennona a Yoko Ono, Demi Mooreovou, Whoopi Goldbergovou a také královnu Alžbětu II. Všem zájemcům o fotografování zodpoví nejčastější otázky týkající se vybavení, osvětlení a postupů a nádavkem přihodí pár dobrých rad, tipů a zkušeností. Knihu korunují reprodukce jejích nejslavnějších snímků v průřezu let.

"Úžasné, fantastické - Absolutně doporučuji. Úžasný pohled na její práci v průběhu desetiletí, každý typ fotografie, kterou kdy udělala, a její komentáře k celému procesu." - Goodreads
"Nejznamenitější kniha o fotografování za hodně dlouhou dobu!" - Amazon

  • kniha

Bibliografické údaje

EAN 9788025727744
ISBN 978-80-257-2774-4
Počet stran 260
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 18,7cm x 24,7cm
Vydání 2019 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Recenze v médiích

magazin.aktualne.cz

Magdalena Čechlovská: Jsou lidé, které špatně nevyfotíš. Leibovitzová slaví 70, česky vyšly její paměti

(...) Když v půlce sedmdesátých let minulého století mladá, nadějná fotografka Annie Leibovitzová vyrážela na americké turné s kapelou Rolling Stones, přibalila do kufru tenisovou raketu. Bláhově myslela, že mezi koncerty bude mít čas sportovat.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné

Další knihy tvůrců titulu

Tento autor u nás momentálně nevydává žádnou jinou knihu.