Posel

rok vydání – 2012
Doporučená cena je 398 Kč

Román pro mladé čtenáře od autora světového bestselleru Zlodějka knih.

Představte si, že vám jednoho dne začnou do dopisní schránky chodit hrací karty se zašifrovanými úkoly - máte vstoupit do života úplně cizím lidem a najít způsob, jak jim pomoci v jejich nelehkém osudu. Nevíte, kdo vám karty posílá ani proč si vybral zrovna vás. Jasné je jenom to, že ví o každém vašem kroku a nenechá vás na pokoji, dokud sám nebude chtít přestat. Má vás zkrátka v hrsti. Přesně v této situaci se ocitá Ed Kennedy, devatenáctiletý taxikář, který až doposud dělil svůj čas mezi kamarády Marva, Ritchieho a Audrey (do které je beznadějně zamilovaný), věrného psa Portýra, hraní karet a svou práci, a má pocit, že se už na nic dalšího nezmůže. Ed na svých záchranných misích schytá spoustu bizarních výprasků, ale s každým úkolem roste jeho schopnost poradit si se vším sám a také vědomí, co musí udělat, aby jeho život za něco stál. Vyprávění vás upoutá situačním humorem a trefnými komentáři dospívajícího hrdiny.

  • kniha
Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025705100
ISBN 978-80-257-0510-0
Počet stran 352
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 13,5cm x 20,5cm
Vydání 2012 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

5 (9x)

Názory
čtenářů

Terka
21. 5. 2022

kniha je zajímavá,...

(...) Kniha je zajímavá, zábavná. Dobře se dá číst. Určitě doporučuji!

Anna
21. 5. 2022

Je to dobrá...

(...) Je to dobrá kniha. Dopuručuju!

KaPe
27. 5. 2016

Další skvělý kousek...

(...) Po Zlodějce knih opět radost číst. Perfektní nápad nosného tématu, rozpracování jednotlivých "příběhů", výborná pointa. Další kniha, která se čte jedním dechem, a potvrzení, že má smysl tvorbu tohoto autora sledovat.

Kubíková Hana
24. 10. 2014

Stojí za přečtení...

(...) Přestože je příběh chlapce zcela jiný než válečné téma Zlodějky knih, vzal mě za srdce. Knihu jsem musela přečíst dvakrát po sobě a ještě se k ní po čase vrátím.

Gabča
30. 9. 2014

Nezklamal...

(...) Opět se mi potvrdilo, že Markus Zusak je výtečný vypravěč. Je pravda, že Zlodějka knih je o něco lepší, ale i přesto to bylo velmi strhující čtení, které mi zanechalo pohlazení na duši.

Michael Babka
25. 4. 2014

Krajničky o Poslovi...

(...) Posel nemá rozměr Zlodějky knih, ale Zusakův poetický jazyk vykukuje i za zády vypravěče drsňáka. To drsňáctví je pochopitelně jen maska, Ed má duši veledobrou, až je vyvolen jako posel. Některé příběhy o konání dobra trochu zavání Fulghumem, či podobnými díly vydávanými nakladatelstvím Portál, ale třeba to tak musí být, jde-li o "román pro mladé čtenáře". Jádrem knihy je myšlenka, že šířit dobro je docela prosté. Že se to dá napsat věrohodněji a méně kýčovitě, dokázal Zusak až v Zlodějce knih.

Virgitt
19. 10. 2013

úžasné...

(...) Nádherná kniha, uchvátila mě a zastyděla jsem se, že nemám stejnou náplň života. Nejen pro maldé, i pro zralé a vyžilé :-) Každý si v tom najde své, přečetla jsem ji jedním dechem, vracela se a zapisovala si poznámky. Kulturní zážitek na dlouhou dobu. Doufám, že se autor chystá věnovat psaní i nadále. Zlodějku knih si určitě nenechám ujít.

Matiášová Iva
26. 2. 2013

Nejen pro mladé...

(...) Opravdu nemám ráda dělení literatury na "pro mladé" a "pro ženy" atd atd. Mezi mládež se už tak úplně nepočítám, takže ta kniha určitě není jen pro dospívající a sotva dospělé. Jen co jsem si po deseti prvních stránkách zvykla na uvolněnou mluvu, která je v knize ale úplně na místě, byla jsem v tom:) Chytla mě a nepustila. Chvílemi jsem zatoužila být tím hlavním hrdinou. Moc se mi na knize líbí to poselství, které si z ní můžeme vzít. Stačí chtít se dívat a nebýt tu jen pro sebe.

sofie
1. 6. 2012

moc pěkný příběh...

(...) Četla jsem ze zvědavosti a kvůli tomu, kam ji zařadit v knihovně a knížka mě úplně zasáhla - příběh, hrdinové, styl vyprávění, dojetí i humor - poselství pro každého. Nevím komu ji doporučit víc jestli dospívajícím nebo už dospělým

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné