rok vydání – 2012
Doporučená cena je 259 Kč

Brožované vydání úspěšného thrilleru.
Tana Frenchová přichází po svém mimořádně zdařilém debutu V lesích se stejně působivou detektivkou, kterou potvrzuje, že patří mezi nejzajímavější nové autory detektivní literatury.
Detektiv Cassie Maddoxová nastupuje na oddělení domácího násilí. Když ji bývalý kolega zavolá na místo činu svého nového případu, s hrůzou zjišťuje, že zavražděná dívka je její dvojnice. Ba co více, v průkazu totožnosti je uvedené jméno Lexie Madisonová, tedy identita, kterou Cassie před lety používala jako agent oddělení tajných operací. V případu, v němž chybí jakékoli stopy, podezřelí i jediný náznak Lexiiny skutečné totožnosti, nachází Cassiin bývalý šéf životní příležitost - poslat Cassii namísto oběti a vylákat vraha, aby se pokusil dokončit svoje dílo.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025706916
ISBN 978-80-257-0691-6
Počet stran 520
Jazyk česky
Vazba brožovaná
Produkt kniha
Rozměry 14cm x 20cm
Vydání 2012 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Celkové hodnocení

4,5 (8x)

Názory
čtenářů

Ed Scapa
5. 10. 2014

Nevím ?!?...

(...) Celou dobu, co jsem tuto 500ti stránkovou knihu četl, jsem si říkal, jaká je to fušeřina a že se spisovatelka zbláznila; hrdinka dělá nepochopitelné boty (to snad pochopí jenom žena). Ale ta studentská atmosféra jako NA KOLEJI - to mě totálně rozštípalo!!!
Je to moc dlouhý, zbytečně natažený, kdyby to mělo polovinu - cca 250 stran, bylo by to možná lepší. Ale nedá se upřít, že mě to zasáhlo i když člověk tušil a cítil, jak to asi dopadne.
Psychicky náročná kniha, jak pro čtenáře, tak i pro samotnou spisovatelku.

Honza
26. 9. 2013

Velmi dobré...

(...) Hutná atmosféra, netypická zápletka. Děj je docela řídký, ale ani mi to nevadilo. Hezky se to četlo.

Ivana Drakslová
6. 1. 2013

Skvělé!...

(...) Naprosto výborně napsaná kniha. Autorka vás neustále drží ve střehu a je těžké knihu odložit. Místo vánočních pohádek jsem měla tuto knihu. Ze všech 3 knih, které jsem od této autorky četla, mě tato bavila nejvíce, ale to neznamená, že by ty zbylé dvě nestály za přečtení!

PETER
28. 9. 2012

skvele citanie...

(...) Kniha sa cita jednym dychom. Neustale napätie a slusne dialogy. Minimalne o dve triedy lepsie ako jej predchadzajuca kniha "V lesich".

Haky
14. 9. 2012

Skvělá kniha...

(...) Napínavý příběh, skvělé čtení a odreagování. Doporučuji!

jf
13. 7. 2012

Trocha psychologie nikoho nezabije....

(...) Vlastně se v knize nic neděje, až na první vraždu, která celý příběh rozvine. Ale je to čtivé. Velmi dobrý nápad! Ale opět další kniha s otevřeným koncem...

luckap
27. 8. 2011

Neodložitelné...

(...) Ještě lepší než román V lesích, na který navazuje. Opět se mi nedařilo odložit. Jen formát knihy je poněkud velký (těžko se nosí s sebou). Spousta zajímavých myšlenek kromě hlavního děje. Doporučuji.

Hannah
26. 7. 2011

Ztotožnění...

(...) Musím říct, že jsem byla zvědavá, jak autorka pojme svou další knihu. Román V lesích byl nad očkávání napínavý, až na ten konec, kde zůstalo pár věcí na dořešení pouze v myslích čtenářů... To se ale nedá říct o knize Podoba. Už od samého začátku mě kniha pohltila, naprosto jsem se s hlavní aktérkou ztotžnila a prožívala s ní vše, co ji potkalo. Je to napínavá kniha, u které se rozhodně nebudete nudit, a můžete si vyzkoušet na vlastní kůži sílu své intuice při odhadování, jak to vlastně všechno bylo a bude. Jedním slovem, ÚŽASNÉ! Vřele tuto knihu doporučuji a přeju příjemné počtení

Jana Myslivečková, nehodnoceno
9. 4. 2011

Skvělé...

(...) Stejně jako první román T. Frenchové výborně napsané, krásný styl a napětí. Těším se na další knihu této talentované autorky.

Melda, nehodnoceno
21. 3. 2011

Podoba...

(...) Podoba je psaná podle stejné, osvědčené šablony (výborný nápad, ne úplně vyřešený případ...) jako autorčina prvotina V lesích. Moc se mi líbí atmosféra jež z knihy sálá, spolu s četnými sondami do duše Cassie. Možná jediným zklamáním pro mě bylo, že Rob Ryan (hlavní hrdina předešlé knihy) už v této knize nedostane žádný prostor. Tana Frenchová je pro mě velkým objevem a její další knihy si rozhodně nenechám utéct.

Dagmar Angelová, Příbram nehodnoceno
18. 3. 2011

Skvělé !...

(...) Jsem v půlce a nemohu se od toho odtrhnout, dá mi přemáhání nepodívat se na konec. Vynikající !!!!!!!

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné