Papež ukrutný

rok vydání – 2020
Doporučená cena je 748 Kč

Je srpen roku 1503 a umírá papež Alexandr VI., vlastním jménem Rodrigo Borgia. To je ta pravá chvíle pro zapřisáhlé nepřátele Borgiů, rod della Rovere, aby se intrikami a sliby, jež nehodlají dodržet, pokusili papežský stolec obsadit sami. Giulianovi della Rovere se to také zdaří a stane se z něj papež Julius II. Tím ale boj mezi rody nekončí…

Českému čtenáři důvěrně známý Alejandro Jodorowsky má v úmyslu zachytit bouřlivé dějiny Vatikánu v patnáctém a raném šestnáctém století ve volné trilogii, kterou započal sérií Borgia a v níž pokračuje zde. Také pro tento příběh ze středověké Itálie využil služeb italského kreslíře. Theo (Theo Caneschi, Toskánsko 1973) je specialista na historické komiksy: jeho Hliněný trůn se odehrává za stoleté války, po Delabym převzal kresbu zatím posledního dílu série Murena, která se odehrává ve starém Římě.

Překlad

Bibliografické údaje

EAN 9788025731369
ISBN 978-80-257-3140-6
Počet stran 240
Jazyk česky
Vazba vázaná
Produkt kniha
Rozměry 22,5cm x 31cm
Vydání 2020 (1. vydání)
Nakladatel Argo

Recenze v médiích

reflex.cz

Petr Šmeral: Krvavé historky pro pobavení kurtizán. Tak nový Jodorowsky líčí dějiny

(...) Nejhorší na tom je, že by to teoreticky mohlo být téměř pravda. Legendární filmař a komiksový scenárista Alejandro Jodorowsky v loňském roce dokončil své dosud poslední komiksové dílo, čtyřsvazkový epos Papež ukrutný, který v originálu vycházel od roku 2009. Česky jej právě vydalo v jednom svazku nakladatelství Argo v překladu Richarda Podaného.

Přečteno jedním dechem?

Tisíce nerozhodných čtenářů bezradně bloudí mezi tituly. Nechte jim tu recenzi a nenechte je zoufat.

Nepovinné
Nepovinné